Şişecam Eskişehir Fabrikası İçin 84 Milyon Euroluk Yeni Yatırım Kararı Aldı!

Türkiye'nin en köklü markalarından biri olan Şişecam yeni fırın yatırımı kararı aldı. 4 fırın ile üretime devam edilen Eskişehir Şişecam Fabrikası için 84 milyon euroluk yatırım ile yeni fırın kuracak

Emlak Haberleri 04.11.2021 - 08:34 04.11.2021 - 08:34 Gülcan Özer

Sektöründe Türkiye'nin en köklü ve güçlü markaları arasında yer alan Şişecam yeni bir yatırım kararı aldığını açıkladı. Şu anda hali hazırda 4 fırın ile üretimlerine devam ettiği Eskişehir Şişecam Fabrikası için alınan yeni karar ile beraber 84 milyon euroluk yatırım yapılarak yeni bir fırın daha kurulacağı ilan edildi. 

Kurulacak olan yeni fırın ile fabrikada üretim kapasitesi artarken aynı zamanda çok sayıda kişiye de Şişecam Eskişehir Fabrikası ile istihdam imkanı sunulacak. Yatırım bedeli 84 milyon Euro olarak açıklanan yeni fırının tahmini tamamlanma tarihi ise 2023 yılı olarak programda yer aldı. 

ŞİŞECAM ESKİŞEHİR FABRİKA YATIRIMI KAP ÜZERİNDEN AÇIKLANDI! 

Türkiye cam ambalaj pazarında lider üretici konumunda bulunan ve ihracat hacmi ile dünyanın en önemli içecek ve gıda üreticileri de dahil olmak üzere birçok önemli global müşterinin tedarikçisi konumunda olan Şişecam Cam Ambalaj yeni fabrika yatırımı kararı aldığını açıkladı. 

Kamuyu Aydınlatma Platformu KAP üzerinden yapılan açıklamada "Alınan karar doğrultusunda, halihazırda faaliyetlerini 4 fırın ile sürdüren Eskişehir cam ambalaj üretim tesisine işletme sermayesi dahil yaklaşık 84 Milyon Euro yatırım bedeli ile 2023 yılında devreye alınmak üzere 155 Bin Ton/yıl net üretim kapasiteli yeni bir fırın yatırımı gerçekleştirilecektir.

şişecam fabrika yatırımı

Bu yatırım sonucunda Türkiye'de kurulu üretim kapasitesi 1.5 Milyon Ton/yıl'a yükselecek, Macaristan yeni tesis yatırımının tamamlanmasıyla da Şişecam'ın küresel cam ambalaj üretim kapasitesi 3.2 Milyon Ton/yıl seviyesine ulaşacaktır" ifadeleri ile yeni yatırım kararı duyuruldu. 

Eskişehir Şişecam Fabrikası alınan karar kapsamında 2023 yılı itibari ile 5 fırını ile beraber üretimlerine devam edecek.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@