Site Yönetimini Ele Geçirdiler Fazla Aidat Toplayarak Haksız Kazanç Elde Ettiler

Dolandırıcılar zorla ele geçirdikleri site yöneticiliği sayesinde fazla aidat toplayarak haksız kazanç elde ettiler. Açılan soruşturma kapsamında 23 kişi gözlatına alındı.

Emlak Magazin 08.09.2021 - 12:04 08.09.2021 - 12:04 Mustafa KARAGÖZ

Emlak sektöründe dolandırıcılar yeni bir yönteme başvurdular. Haksız kazanç elde etmek isteyen bir çete bir sitenin yönetimini ele geçirdiler. Daha sonra aidat toplamaya başlayan yönetim topladıkları paralarla haksız kazanç elde ettiler. 

SİTE YÖNETİMİNİ ELE GEÇİRDİLER

Söz konusu olan İstanbul Pendik'te yer alan bir sitede meydana geldi. Pendik'teki bir sitenin yönetimi çete tarafından tehdit ve zorbalıkla ele geçirildi. Site yönetiminin ele geçirilmesinin ardından 23 şüpheli site sakinlerinden fazla aidat toplamaya başladılar. Çete üyelerinin haksız kazanç elde ettikleri yöntem ise İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri tarafından bozuldu. 

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri kendilerine gelen bilgi üzerine sitede çalışma başlattı. Çalışma ile Anadolu Yakası'nda faaliyet gösteren bir organize suç örgütünün üyeleri olduğu öğrenilen kişilerin, silah zoruyla yönetimi ele geçirdikleri tespti edildi.

Suç örgütü üyelerinin sitenin sakinlerinden aidat ve site içi harcaması adı altında fazla para aldığı tespit edilmesinin üzerine operasyon başlatıldı. Soruşturma kapsamında tam 3 şehirde eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi.

İstanbul, Bursa ve Van'da düzenlenen eş zamanlı operasyonda, haklarında gözaltı kararı bulunan 26 kişiden 23'ü yakalandı. Suç örgütü üyesi olduğu tahmin edilen 23 kişiin evinde yapılan aramalarda 7 tabanca, 1 av tüfeği, 440 mermi ile çok sayıda çek ve senet ele geçirildi. Gözaltında olan şüphelilerin emniyetteki işlemleri sürüyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@