Şok İddia! 2019 Yılında Konut Fiyatları En Az Yüzde 60 Oranda Zamlanacak

Ev almak isteyen kişiler konut kredisi faiz indirimi müjdesi beklerken 2019 ev fiyatları için yeni açıklama geldi. Peki, 2019 yılında konut fiyatları ne olacak?

Emlak Haberleri 13.01.2019 - 12:32 15.07.2021 - 00:18 Serhat Karaman

Ev almak isteyen kişiler konut kredisi faiz indirimi müjdesi beklerken 2019 ev fiyatları için yeni açıklama geldi. Peki, 2019 yılında konut fiyatları ne olacak?

Ev almak isteyen kişiler büyük bir umutla konut kredisi faiz oranları için indirim haberi beklerken konut fiyatları için ise yeni iddialar gelmeye devam ediyor. Olay Gazetesi tarafından yapılan habere göre Bursa Emlak Müşavirleri Odası Başkanı Erdal Çelebi konut fiyatlarının yüzde 60 oranında artacağını iddia ederek ev sahibi olmak isteyen kişilere kritik bir uyarıda bulundu. Ev Almanın Tam Zamanı! Bursa Emlak Müşavirleri Odası Başkanı Erdal Çelebi yapmış olduğu açıklamasında ''Vatandaşın bakışında psikolojik olarak bir soğukluk var. Bunun yavaş yavaş sıcaklığa dönüşmeye başladığını görüyoruz.Faizlerin yüksek olmasından dolayı sıkıntılı bir süreç atlattık. Şu an faize olan güven yavaş yavaş azalıyor. Gayrimenkul almanın tam zamanı. Fiyatlar oldukça geriye geldi' diyerek şu andaki fiyatların son derece makul olduğunu açıkladı. Konut Arzı Azaldığı İçin Konut Fiyatları Artacak! Yükselen inşaat maliyetleri nedeni ile artık müteahhitlerin konut üretimen ara verdiklerini ve konut arzının büyük oranda azaldığını söyleyen Çelebi 'Satılık noktasında da şöyle bir şey var; Bursa çevresel olarak yapılacak projelerin de etkisiyle büyümeye yüz tutacak bir şehir. Konut fazlalığı var mıdır?Kısmen de olsa var ama bu çok çabuk tüketilebilir. Yeni proje başlamadığı için bir dönem sonra konut ihtiyacı tekrar doğacaktır. Her bölgede konsept projeler insanlara imkan sağlıyor. Bursa'mızın merkezdeki 3 ilçesi gayet güzel bir şekilde talep görüyor. Mudanya zaten ayrı bir pazar.Sahil bandında olduğu için oranın müşterisi de özel müşteri. Yabancıya satışlar üst seviyede devam ediyor. Her bölgemizde şuan satışlar orta derecede gidiyor. Kiralık 3+1 site içerisinde daireler bin 200 ile 2 bin lira arasında. Satılık 3+1 daireler ise 300 bin ile 500 bin lira arasında değişiyor. Kentin doğusunda ya da batısında her noktasında bu fiyatlara konut bulunabiliyor" dedi. Fiyatlar En Az Yüzde 60 - Yüzde 70 Oranında Artacak! Çelebi "2019 yılında konut fiyatları ne olur?" sorusunu da yanıtlayarak ‘'Şuan yatırımcı için en uygun zaman. Bunun altını çizmek istiyorum. 1 sene ya da 6 ay sonra bugün alacakları rakamlarda hiç kimse konut bulamayacak.Bir süre sonra dolar kuru ve faiz değiştiğinde bugün konuştuğumuz rakamlardan en az yüzde 60-70 daha yüksek fiyatlardan konut alırlar.Onun için parası olan, nakit alışveriş yapmak isteyen vatandaşlarımıza bugün için gayrimenkul almalarının doğru olduğunu söylüyoruz. Şuan yatırımdan uzak durmasınlar.'' diyerek ev almayı düşünen kişileri yaklaşan zamlar hakkında uyardı. Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@