Şok İddia! Hükümet Bu Ay Yeni Konut Kampanyası Başlatacak

İnşaat sektöründe yaşanan konut stoku sorununu çözmek için hükümet beklenen adımı atmaya hazırlanıyor. İddialara göre yeni konut kampanyası bu ay açıklanacak.

Emlak Haberleri 04.11.2018 - 14:59 15.07.2021 - 00:19 Serhat Karaman

İnşaat sektöründe yaşanan konut stoku sorununu çözmek için hükümet beklenen adımı atmaya hazırlanıyor. İddialara göre yeni konut kampanyası bu ay açıklanacak.

İnşaat sektöründe yaşanan krizin aşılması adına hükümet yeni paket hazırlığına başladı. Sabah Gazetesi haberine göre hükümet bu ay içerisinde yeni konut seferberliği başlatacak. Başlatılan kampanya kapsamında Emlak Bankası devreye sokulacak. İnşaat firmalarının ellerinde bulunan konut stoku Emlak Bankası'na indirimli fiyatlarla devredilecek. Kampanyalı konut satışı Emlak Bankası üzerinden yapılacak. Emlak Bankası Kampanyalı Konut Satacak! Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ilk adım olarak varlık havuzu oluşturulacak. İnşaat sektöründe bulunan konut stoku oluşturulan varlık havuzuna aktarılacak. Ardından bu stoklarda yer alan konutlar fon üzerinden menkulleştirilecek. Fon Emlak Bankası üzerinden kurulacak sukuk ya da tahville bunların menkulleştirilmesi sağlanacak. Ardından bu gayrimenkuller Emlak Bankası üzerinden düzenlenecek cazip kampanyalar ile satışa sunulacak. KONUTDER ve GYODER Bakan Kurum İle BuluştuEmlak kampanyası hakkında görüşme yapmak için iki konut çatı derneği başkanı Bakan Kurum ile görüştü. Görüşme sonrasında KONUTDER Başkanı Altan Elmas, yapmış olduğu açıklamasında "Bakanımız sektörün meselelerine çok hâkim. Kendisinin sektörümüze desteği tam. Enflasyonla mücadele programına biz de destek veriyoruz." açıklamasında bulundu.GYODER Başkanı Doç. Dr. Feyzullah Yetgin ise İstanbul Finans Merkezi'nde inşaat çalışmalarının devam ettiğini belirterek, "Bakanımıza finans merkezindeki çalışmalar hakkında da bilgi verdik. Yol haritamızla ilgili görüş aldık. Kendisi gerekenlerin süratle yapacağı bilgisini verdi" dedi. Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@