Şok İddia: İsrail Hatay'da Gizlice Arazi Alımı Yapmaya Başladı!

Yabancılara konut satışı rakamları her geçen gün artmaya devam ederken Hatay'da yaşanan arazi alımlarındaki artış dikkat çekti.

EMLAK HABERLERİ 27.09.2019 - 18:00 15.07.2021 - 00:13 Emlak 365

Yabancılara konut satışı rakamları her geçen gün artmaya devam ederken Hatay'da yaşanan arazi alımlarındaki artış dikkat çekti. Özellikle de İsrailliler tarafından alındığı iddia edilen araziler tartışma konusu yarattı. Detaylar haberimizde!

Hatay'da son dönemde artan yabancıya arazi satışı yeni bir tartışmaya neden oldu. Sınırda olması nedeni ile büyük bir öneme sahip olan Hatay'da son dönemde İsrail vatandaşları tarafından yoğun bir şekilde arazi alımı yapıldığı iddia edildi. İsrail Gizlice Hatay'da Arazi Toplmaya Başladı! Konuyu meclis gündemine taşıyan CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal Ağustos 2019 dönemi itibari ile Türkiye'de yabancılara satılan arazi miktarının 16 milyon 779 bin 838 metrekare olduğunu belirterek buna mutlaka bir ölçü ve sınır getirilmesi gerektiğini söyledi. Konu hakkında da vatandaşın rahatsızlık duymaya başladığını belirten Topal "Hatay'da toprak alanların genel anlamda İsrail kökenli oldukları söyleniyor halk arasında. Bu konuda resmi bir belge, kayıt yok elbette. Şu anda zaten bunu öğrenebilmek için çaba sarf ediyorum açıkçası.Tapu kadastro Genel Müdürlüğü'nde 2012 yılından sonra bilgi akışı yok. Burada bir sıkıntı, bir soru işareti var. Eğer sıkıntı yoksa o zaman neden bilgi paylaşılmıyor? Bunu daha çok gündeme getirmek, üzerinde durmak gerekiyor. Bu konuda Hatay'da da rahatsızlık oluyor elbette.Zaten 400 bin Suriyeli var, 400 bin Suriyelinin ayrıca sorunları var. Onların beraberinde getirdikleri sorunlar var. Toplumsal sorunlar var, sınır kapısındaki özellikle en son süreçten, İdlib'den dolayı Cilvegözü'nde Türk bayrağının yakılması açıkçası tüm Hatay'ı gerdi" diyerek mutlak suretle sorunun çözülmesi ve soruların yanıt bulması gerektiğini açıkladı. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@