Şok İddia! Nuh'un Gemisi Ağrı DoğuBayazıt'ta Bulundu

Pek çok efsaneye konu olan Nuh'un gemisi için şok eden bir iddia ortaya atıldı. Nuh'un gemisi Ağrı Doğubayazıt ilçesinde bulundu!

Şok İddia! Nuh'un Gemisi Ağrı DoğuBayazıt'ta Bulundu

Pek çok efsaneye konu olan Nuh'un gemisi için şok eden bir iddia ortaya atıldı. Nuh'un gemisi Ağrı Doğubayazıt ilçesinde bulundu!

Nuh'un Gemisi Nerede Bulundu?Nuh'un gemisi olduğu iddia edilen kalıntılar Ağrı Doğubayazıt ilçe sınırları içerisinde yer alan Telçeker köyü sınırları içerisinde bulundu. İlk olarak bundan 30 sene önce Yüzbaşı İlhan Durupınar tarafından keşfedilen kalıntılar için Doç. Dr. Salih Bayraktutan'da detaylı bir incelemede bulunmuştu.Bu inceleme için rapor yazan Bayraktutan raporunda “Evet bu bir gemi oluşumu izidir. Gövdeyi gördük ve ‘Bir an önce bölgede arkeolojik çalışmalar başlatılmalı’ sonucuna vardık” ifadelerine yer vermişti. 1980'li yıllarda kısıtlı imkanlar ve teknolojinin henüz bu kadar gelişmemesi nedeni ile istedikleri sonuçları alamadıklarını belirten Bayraktutan yapmış oldukları çalışmalarda bu nedenle kesin bir sonuç alamadıklarını söyledi.Yer Altı Radar Görüntülemesi YapılacakBölgenin kazı çalışmalarına uygun olmadığını belirten Bayraktutan yapılan bilinçsiz kazılar nedeni ile zaten arkeolojik alanın hasar aldığını söyleyerek Ağrı Üniversitesi ile Erzurum Üniversitesi tarafından ortak yer altı radar görüntülemesi yapılacağı müjdesini verdi. Doç. Dr. Bayraktutan “Yeraltı radar görüntülerini aldığımızda konu aydınlanacak. Şu anda bu, yüzde yüz Nuh’un Gemisi’dir diyemeyiz ama yıllar önce açıkladığımız raporda söylediklerimizin arkasındayız. Bunun insan eliyle yapılmış, gemi şeklinde, içinde iki katı olan bir yapı olduğunu biliyoruz.” diyerek sonucun kısa sürede alınacağını dile getirdi.Bölgenin Turizm Geliri Rekor KıracakYapılan görüntülemenin ardından Nuh'un Gemisi Bulundu tezini doğrulayacak sonuçların elde edilmesi durumunda bölgenin turizm geliri rekor kıracak. Şehrin merkezine şimdiden Nuh'un gemisi müzesi yapılmaya başlanırken Ağrı Havalimanı içerisine de Nuh'un gemisi maketi yapılacak. Böylelikle Ağrı'nın Nuh'un memleketi olduğu vurgulanacak. Nuh'un gemisi kutsal kitaplarda da yer alan dini bir inanış olduğu için bilim dünyası kalıntılara ilgi göstermiyor.Emlak365.com