Şok! İş GYO İstanbul Tuzla Projesi Ertelendi

Yükselen konut kredisi faiz oranları nedeni ile inşaat sektöründeki yavaşlama devam ediyor. Yaşanan bu düşüş büyük projelere de olumsuz yansıyor.

İstanbul Konut Projeleri 06.09.2018 - 08:56 15.07.2021 - 00:20 Serhat Karaman

Yükselen konut kredisi faiz oranları nedeni ile inşaat sektöründeki yavaşlama devam ediyor. Yaşanan bu düşüş büyük projelere de olumsuz yansıyor.

Bunun en son örneği de İŞ GYO tarafından alınan erteleme kararı oldu. İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı daha önce açıkladığı İstanbul Tuzla'da yer alan bin konutluk projesini erteleme kararı aldığını duyurdu. İnşaat Sektöründeki Krizin Mi Habercisi?Verilen bu erteleme kararı uzun süredir sektörde dile getirilen krizin ayak sesi mi sorusunu da yeniden gündeme taşıdı. Emlak Konut tarafından başlatılan Türkiye İçin Kazanç Vakti kampanyası ile elde kalan konutların satışları amaçlanırken kampanyanın yüksek fiyatı daireleri kapsaması tepkilere neden olmuştu. Yine sadece 7 şehirde kampanyalı konutların satılması istenilen sonucun elde edilmesini imkansız hale getirirken yapılan tüm olumlu açıklamaların arka fonda yaşanan büyük krizin perdelenmesi için yapıldığı iddiaları ortaya atıldı. İş GYO Tuzla Projesi Açıklaması Soru İşaretleri Yarattıİş GYO tarafından KAP'a yapılan açıklama da akıllarda daha fazla soru işareti oluşmasına neden oldu. Şirket yapmış olduğu açıklamasında şu anki koşulların yatırıma uygun olmaması nedeni ile bu yatırımlarını erteleme kararı aldıklarını duyurdu. İş GYO tarafından KAP'a gönderilen duyuru metni şu şekilde;"Yönetim Kurulumuzun 5 Eylül 2018 tarihinde yapılan toplantısında; Şirketimizin geliştirmeyi planladığı Tuzla Konut Projesinin, mevcut konjonktür dikkate alınarak, uygun yatırım koşulları oluşuncaya kadar ertelenmesine karar verilmiştir. Projeye ilişkin piyasa koşulları aktif olarak izlenecek olup, süreç içerisinde bir gelişme meydana gelmesi durumunda, söz konusu husus kamuya açıklanacaktır."Emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"


Gelişmelerden Haberdar Olun

@