Sokak Hayvanları Koruma Derneği'nden Beklenmeyen Hamle! Asiye'nin Apartman Görevlisi Ailesinden Şikâyetçi Olacaklar!

SOHAYKO Derneği, pitbull tarafından saldırıya uğramasında suçun ailede olduğunu iddia ederek konuyu mahkemeye taşıyor. Sokak hayvanlarının barınaklara kapatılmasına karşı olan dernek aileden şikayetçi

Gündem 27.12.2021 - 09:58 27.12.2021 - 09:58 Büşra Uluşen

Gaziantep'te yaşadığı apartmanın bahçesinde oynarken tasmasız iki pitbull tarafından saldırıya uğrayan 4 yaşındaki Asiye'nin olayı, ülke gündeminde infial yaratmıştı. Saldırı nedeniyle ölümden dönen Asiye'nin sağlık durumu için Cumhurbaşkanı Erdoğan dahil tüm Türkiye seferber oldu. 

Apartman Görevlisi Baba İşten Atılmıştı

Olayın ardından saldırının olduğu sitede apartman görevlisi olan baba Hüseyin Ateş, işinden kovularak evinden de ayrılması istenmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise kızı ölümden dönen babayı mağdur etmeyerek babaya yeni bir iş verileceğini ifade etmişti. 

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sokakta yaşayan hayvanların toplanarak hem vatandaşların hayatının güven altına alınacağını hem de hayvanların barınaklara toplatılarak korunması için adım atılması gerektiğinin altını çizmişti. 

asiye-2

Hayvan Hakları Derneği Aileden Şikâyetçi Olacak

Asiye'nin sağlık durumu belirsizliğini korurken Sokak Hayvanlarını Koruma ve Yaşatma Derneği (SOHAYKO), sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak dikkatleri üzerine çekti. SOHAYKO'dan yapılan paylaşımda, bu olaydan sonra binlerce köpeğin barınaklara toplatılması nedeniyle Ateş ailesinden şikâyetçi olacakları ifade edildi.

''Asiye'yi İhmal Eden Aileden Şikâyetçiyiz''

Saldırıya uğrayan Asiye ile ona saldıran pitbullun daha önce çekilmiş bir fotoğrafını yayınlayan dernek, yaralı Asiye'nin yeni fotoğraflarının ortaya çıktığını ve Asiye'nin anne ile babasının kızlarının hayatını tehlikeye attığını söyledi. Dernek, hem Asiye'nin canını tehlikeye attıkları için hem de binlerce masum sokak hayvanının işkence edilerek barınaklara toplatılmasına karşı olduklarını ve bu nedenle Ateş ailesinden Dernek olarka şikâyetçi olacaklarını belirtti. 

Sokak Hayvanları Derneği'nden (SOHAYKO) yapılan paylaşım ise şöyle:

asiye dernek

Öte yandan basına ulaşan fotoğraflar doğrultusunda bu vahim olay sonrasında binlerce sokak köpeğinin acımasızca müdahale edilerek barınaklara kapatıldığı görüldü. Barınaklardaki kötü yaşam koşulları sokak hayvanlarının hayatlarını da tehlikeye atıyor. Birçok sosyal medya kullanıcısı sokak hayvanlarının barınaklara kapatılması yerine kısırlaştırılarak beslenmesini ve barınaklardaki yaşam koşullarının iyileştirilmesini talep ediyor. 

Olay sonrasında yasaklı olan pitbull cinsi köpeklere tepki yükselirken, masum sokak hayvanları da mağdur ediliyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@