Sömestr Tatilinde Ailenizle Keyifli Kar Tatili Yapabileceğiniz Yerler!

Sömestr tatilinde ne yapacağını kara kara düşünenler için sömestr tatilinde keyifli bir tatil yapabileceğiniz yerleri haberimizde derledik.

Sömestr Tatilinde Ailenizle Keyifli Kar Tatili Yapabileceğiniz Yerler!

2021-2022 eğitim yılının ilk yarısı sona eriyor. Öğrenciler önümüzdeki günlerde karnelerini alarak okullarına iki haftalığına veda edecek. Sömestr tatili ya da diğer adıyla 15 tatilde, aileler çocuklarının motivasyonunun artması için farklı yerlerde tatil yaparak çocuklarına unutulmaz anılar bırakıyor.

Öte yandan öğretmenler de yoğun iş temposundan sıyrılarak 15 tatili güzel bir tatil planıyla taçlandırmak istiyor.

Tatil rotalarını genellikle bütçe belirliyor olsa da biraz araştırma yaptıktan sonra ekonomik tatil konumlarını da bulabilirsiniz. Hatta en pahalı otellerin ve tatil yerlerinde en ucuza tatili bile yapabilirsiniz.

Sömestr tatili kış dönemine geldiği için bu dönemde tatil rotaları biraz daha seyrekleşiyor. Fakat yine de kış tatili yapabileceğiniz hem yurt içi hem de yurt dışında birçok yer bulunuyor.

SÖMESTR TATİLİNDE NEREDE TATİL YAPILIR?

Kış mevsiminde olmamız nedeniyle sömestr tatilinde kar tatili yapmak güzel anılar biriktirmenizi sağlayabilir. Kış tatili denilince aklımıza birbirinde güzel ve eğlenceli rotalar geliyor. Gelin bu rotalara yakından bakalım

- Uludağ / BURSA

uludağ

Sömestr tatilini Türkiyede yapmak isteyen tatilcilerin favorisi genellikle Uludağ oluyor. Bursa'da bulunan Uludağ Kayak Merkezi'nde çocuklarınızla ve arkadaşlarınızla kayak dersleri alabilir, biraz öğrendikten sonra da kayak yapmaya başlayabilirsiniz.

Yine Bursa'nın şehir merkezinde ziyaret edilmesi gereken camiler, medreseler, tarihi eserler de bulunuyor. Kayak keyfinize ara verdikten sonra Bursa'da kültürel gezi de yapabilirsiniz.

- Erciyes / KAYSERİ

uludağ

Türkiye'de kayak tatili denildiğinde akla gelen bir diğer yer Kayseri'de bulunan ERciyes Dağı Kayak Merkezi oluyor.

Uludağ'a nazaran daha uygun fiyatlı olan Erciyes Dağına çıkarak ailenizle kayak keyfi yapabilirsiniz. Burada hem oteller daha uygun hem de kayak için kiralanacak ekipmanlar.

Ayrıca Kayseri'ye gelmişken Kayseri'nin efsane lezzetleri mantı, cıvıklı, kete, sucu ve pastırma gibi ürünlerini tüketerek gününüzü daha da güzelleştirebilirsiniz.

- Kapadokya / NEVŞEHİR

erciyes kayak

Sömestr tatilini geçirebileceğiniz bir diğer rota da Kapadokya. Gerek tarihi yapısı gerek mimarisi gerekse bölgede bulunan oteller ile hem keyifli hem de kültürel bir sömestr tatili geçirebilirsiniz.

Ürgüp'te yer alan Peri Bacalarını gezebilir, Greme Saç Müzesi'ne gidebilir hatta Chez Galip olarak bilinen çömlek atölyesine giderek çocuklarınızla çömlek yapabilirsiniz.

SONRAKİ HABER