Son Anket Sonuçları: Cumhur ve Millet İttifakı Oy Oranları, Cumhurbaşkanlığı Seçim Sonuçları Tahmini ile Adayların Oyları

Siyasette erken seçim çağrıları dillendirilmeye devam ederken seçim anketi sonuçları da bu nedenle yakından takip ediliyor. Peki, partilerin son oy oranları yüzde kaç, bugün seçim olsa kim kazanır, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oy oranı yüzde kaç, Mansur Yavaş mı, Erdoğan mı kazanır, bugün seçim olsa kim Cumhurbaşkanı olur, seçilir?

Son Anket Sonuçları: Cumhur ve Millet İttifakı Oy Oranları, Cumhurbaşkanlığı Seçim Sonuçları Tahmini ile Adayların Oyları

Partilerin son oy oranları yakından takip edilirken Avrasya Araştırma Şirketi tarafından gerçekleştirilen son anket sonuçları da kamuoyu ile paylaşıldı. Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz tarafından açıklanan son verilere göre ittifakların oy oranları ilan edilirken yine Cumhurbaşkanlığı seçimi anket sonuçları da ilan edildi.

PARTİLERİN OY ORANLARI! BUGÜN SEÇİM OLSA MİLLET İTTİFAKI VE CUMHUR İTTİFAKI OY ORANI YÜZDE KAÇ, SEÇİMİ HANGİ PARTİ KAZANIYOR?

Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz tarafından açıklanan son anket çalışmasına göre kararsızlar dağıtıldığında AK partinin oy oranı yüzde 33,2 olarak gerçekleşirken ittifak partisi olan MHP'nin oy oranı ise yüzde 6,9 olarak gerçekleşti.

Ana muhalefet partisi CHP'nin son oy oranı yüzde 26,8 olarak ilan edilirken, İYİ Parti'nin oy oranı ise yüzde 13,8 olarak duyuruldu. Açıklanan bu anket çalışmalarına göre Cumhur ittifakı oy oranı yüzde 40,1 olarak gerçekleşirken Millet İttifakının oy oranı ise yüzde 40,6 olarak gerçekleşti ve ilk kez muhalefet ittifakı öne geçmiş oldu.

CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN TEKRAR ADAY OLURSA OY VERMEYECEĞİM DİYENLERİN ORANI YÜZDE 48,2 OLARAK AÇIKLANDI

Aynı anket çalışmasında katılımcılara yöneltilen "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan aday olursa Cumhurbaşkanlığı seçiminde oy verir misiniz?" sorusuna kesinlikle oy vermeyeceğim diyenlerin oranı yüzde 48,2 olarak belirlendi.

Cumhurbaşkanlığı son seçim anketi verilerine göre Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile Cumhurbaşkanı Erdoğan arasında tercihte bulunan anket katılımcılarının Yüzde 41,1'i Yavaş'ı tercih ederken Erdoğan diyenlerin oranı yüzde 29 seviyesinde kaldı.