Son Başvuru Tarihi 1 Temmuz 2022! İstanbul Büyükşehir Belediyesi 70 KPSS Punanı İle Memur Alımı İlanı Yayımlandı

Memur olmak istiyorum diyenler için İstanbul Büyükşehir Belediyesi insan kaynakları personel alım ilanı yayımladı. İBB iş başvurusu için açılan yeni ilan detayı haberimizde...

Emlak İş İlanları 27.05.2022 - 20:48 27.05.2022 - 20:48 Gülcan Özer

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'na tabi olarak istihdam edilmek üzere, İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde istihdam edilmek üzere 100 personel alımı yapılacağı duyuruldu. İBB İnsan Kaynakları Departmanı tarafından yapılan açıklamaya göre "Mahalli İdarelere İlk Defa Atanacaklara Dair Sınav ve Atama Yönetmeliği" kapsamında personel alımı yapılacak. 

İlk defa atanmak üzere memur alımı olarak yayımlanan ilan için son başvuru tarihi 1 Temmuz 2022 olarak açıklanırken, bu tarihe kadar aranılan şartları taşıyan kişilerin yapmış oldukları başvurular üzerinden personel alımları gerçekleştirilecek. Yayımlanan ilanda memur, istatistikçi, kütüphaneci, mimar, mühendis, peyzaj mimarı, şehir plancısı, tekniker, teknisyen, psikolog, veteriner hekim, sağlık teknisyeni ve teknikeri ile veteriner sağlık teknisyeni kadrolarına personel alımı yapılacak. 

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ MEMUR ALIMI: İLK DEFA ATANMAK ÜZERE PERSONEL ALIMI KADROLARI NELER?

İBB insan kaynakları tarafından yayımlanan duyuruda "İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; "Mahalli İdarelere İlk Defa Atanacaklara Dair Sınav ve Atama Yönetmeliği" hükümlerine göre aşağıda unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS puan türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla, münhal bulunan 100 adet kadro için açıktan atama yoluyla memur alımı yapacaktır" ifadelerine yer verildi. 

ibb personel alımı 5ibb personel alımı 4ibb personel alımı 3ibb personel alımı 2ibb personel alımı 1

Söz konusu kadrolara personel alımı için başvuru yapacak olan kişilerde en düşük 70 KPSS puanı şartı aranacak. Başvuru sahipleri aranılan şartları taşımaları durumunda yazılı sınav ile işe girme şansı elde edecekler. 

Haber Kaynağı: Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@