Son Birkaç Tane Kaldı 25 Yaş Şartıyla Satılacak! Günde 17 TL TL'ye TOKİ'den 2+1 Daire

8 Ekim - 15 Ekim TOKİ konut satışı yapılacak şehirler belli oldu. Listeye son günlerde 3 şehir daha eklendi. TOKİ'nin kuralı kurasız konut satış listesi ve günde 17 TL'ye ev olanağı haberimizde.

Toki 09.10.2021 - 09:14 09.10.2021 - 09:14 Mustafa KARAGÖZ

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı Ekim ayı konut satış ilanı geldi. Kurum kurasız konut satışları kapsamında 2 şehirde alt gelir ve orta gelir grubu konutları satacak. TOKİ bunun yanında kuralı konut satışları ile toplam 7 farklı şehirde konut satışı gerçekleştirecek. TOKİ konut satışları herkes için geçerli olup başvurular aşağıda yer alan ödeme planlarına göre yapılacak. 

TOKİ 8 EKİM  - 15 EKİM KURALI KURASIZ 2+1, 3+1 DAİRE SATIŞ LİSTELERİ İL İL FİYAT TABLOSU

TOKİ Başkanlığı'nın açık konut kurasız konut satışlarına dair listede 2 şehir var. Bu şehirlerden konut almak isteyenler hiç kura ile uğraşmadan doğrudan başvuru ve doğrudan satış yöntemi ile konut sahibi olacaklar. TOKİ Başkanlığı'nın kurasız konut satışları ile aylık ödeme planlarına dair tablolar şöyle;

toki kırşehir kındam ev satışı ekim 2021

TOKİ Kırşehir Kındam Projesi: 126 adet 2+1 daire satış listesinde olup en düşük taksit tutarı 810 TL. En düşük TOKİ konutu 165.000 TL fiyatla satışa çıkarıldı. 

toki kocaeli dilovası konut satışı 7 ekim

TOKİ Kocaeli Dilovası Projesi: 19 adet konut; sadece en az %40 engelli raporu olan vatandaşlara satılacak. Satışlar 934 TL taksitle olacak. En düşük konut fiyatı 210.000 TL olarak açıklanırken ev alacaklar evin değerinin yüzde 20'si oranında peşinat ödeyecekler. 

TOKİ BAŞKANLIĞI KURALI KONUT SATIŞLAR BAŞVURULAR E-DEVLET

Ev almak isteyenler için ikinci seçenek ise kuralı konut satışları. Kuralı konut satış listesinde yer alan şehirler ve hangi şehirde kaç konutun satılacağına ilişkin güncel ekim ayı tablosu şöyle;

toki kuralı konut satışı 8 ekim

KURALI KONUT SATIŞI BAŞVURULARI İÇİN GEÇ KALMAYIN

Kuralı konut satışları için başvuruda bulunacak olanlar için süreç şöyle ilerleyecek. Vatandaşlar ilk önce hangi şehirdeki konut satışları için başvuru yapacaklarsa e-Devlet üzerinden başvurularını yapacaklar. Başvuru işlemi sonrasında başvuru ücretini ödeyecek olan vatandaşlar daha sonra kura çekilişine katılacaklar. Kurada ismi çıkanlar ise konut almaya hak kazanacaklar. Sunulan ödeme planları ile ödemeler belirlendiğinde tüm süreç tamamlanacak. 

GÜNDE 17'YE TOKİ'DEN EV - KENDİ DAİRESİ OLMAYANLAR ALABİLECEK

konya hadım 7 ekim toki satışı günde 17 tl ye

Yukarıda yer alan ödeme planı Konya İli Hadım İlçesinde yer alan konut projesinden ev alacaklar için duyuruldu. Aylık 521 TL taksitle kendi evini alabilecek olan vatandaşlar günde 17 TL ödeyecekler. Diğer şehirlerin ödeme planları için ise TOKİ'nin sitesinden şehir şehir bakılabilir. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@