Son Çeyrek Asrın En Şiddetli Kasırgası İçin Hazırlık Başladı!

İnsanoğlu yaptığı çevre katliamlarının bedelini ödemeye devam ediyor. Değişen iklim ve mevsimler yoğun yağış, sel, kasırga ve yoğun yıldırım düşmesi şeklinde can almayı sürdürüyor.

GÜNDEM 23.08.2018 - 11:30 15.07.2021 - 00:20 Emlak 365

İnsanoğlu yaptığı çevre katliamlarının bedelini ödemeye devam ediyor. Değişen iklim ve mevsimler yoğun yağış, sel, kasırga ve yoğun yıldırım düşmesi şeklinde can almayı sürdürüyor.

Dünya şimdi de son çeyrek asrın en şiddetlisi olacağı açıklanan ABD'nin Pasifik Okyanusu'ndaki eyaleti Hawaii vuracak olan Lane kasırgasına hazırlanmaya çalışıyor.Tatil cenneti olarak kabul edilen adada okullar ve resmi kurumlar şimdiden tatil edildi. Kasırga hakkında en korkunç veri ise NASA tarafından paylaşıldı. Nasa beklenen Lane Kasırgası 'nın uzaydan resmini çekerek paylaştı. Evlerde 14 Günlük Yiyecek Stoku Yapıldı4. evre kasırga olarak kategorilendirilen Lane Kasırgası bu sayede son çeyrek asrın en büyük kasırgası olarak tarihe geçti. Halk büyük bir korku ile dev fırtınanın bir an önce adayı vurarak geçmesini beklerken rüzgarın hızının saatte 230 kilometreye ulaştığı açıklandı. Ada yönetimi ise vatandaşları korunaklı yerlerde kalmaları konusunda uyarırken alt yapıda yaşanabilecek olası sorunlar nedeni ile en azından 14 günlük yemek ve temiz su stoku yapılması istendi. Bölgede 50 santimetreye kadar yağış bırakması beklenen dev kasırga bu nedenle ciddi bir sel riski de barındırıyor.Sığınaklar için yer altına inen kişiler bu nedenle de büyük bir tehlike içerisinde. Çünkü olası bir su baskını karşısında burada boğulma riski de meydana gelebilir. İlk olarak Hawai'nin Kailua-Kona'ya doğru saatte 415 kilometre hızla giriş yapan Lane kasırgası saatte yaklaşık 8 kilometre hız kaybederek takımadanın en kalabalık üyesi Oahu'ya doğru ilerlemeyi sürdürüyor. Emlak365.com
Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@