Son Dakika: 1 Gram Altın 700 TL, Çeyrek Altının Fiyatı 1.100 TL Oldu!

Ekonomide yaşanan dalgalanma tüm hızı ile devam ederken dolar kurunun 12 TL, euro kurunun 14 TL seviyesini aşması ile beraber gram altın 700 TL ve çeyrek altının fiyatı da 1100 TL seviyesini aştı.

Finans 23.11.2021 - 12:07 23.11.2021 - 12:07 Gülcan Özer

Dolar ve Euro kurunda yaşanan yükseliş tüm hızı ile devam ederken ne yazık ki döviz kurunda yaşanan yükseliş altın fiyatlarını da etkiledi. Dolar kuru 12 TL seviyesini, Euro kuru ise 14 TL seviyesini aşarak tüm zamanların tarihi rekorunu kırarken bir rekor haberi de altın cephesinden geldi. 

Uluslararası piyasada ons altının fiyatının değer kaybetmesine rağmen iç piyasada dolar kurundaki yükselişin etkisi ile gram altın ve çeyrek altının fiyatı adeta alev aldı. Gram altın 700 TL sınırını aşarak, çeyrek altın ise 1.100 TL seviyesini aşarak tüm zamanların en yüksek seviyesini görmüş oldu. 

1 GRAM ALTIN 700 TL OLDU! 

Dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamaların ardından dolar kurunda yaşanan yükseliş altın fiyatlarını yükseltti. Gram altının fiyatı tarihinde ilk kez 700 TL sınırını aşarken daha sonra anlık olarak 699,08 TL bandına geriledi. Çeyrek altının fiyatı ise hızlı bir şekilde 1.100 TL bandını aştı ve 1.142 TL oldu.

23 kasım altın fiyatları listesi

ALTIN FİYATLARI NEDEN YÜKSELİYOR?

Uluslararası piyasada dün ABD Başkanı Biden tarafından FED Başkanlığı için yeniden Powell'ı aday göstereceği açıklaması altın tarafından olumlu fiyatlanmıştı. Varlık alımı için aceleci davranmayacağını belirten Powell'ın koltukta kalacağı haberi altın fiyatlarını yükseltmişti. 

Dün gerçekleştirilen kabine toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ekonomik Kurtuluş Savaşı açıklaması yaparak düşük faizi savunması dolar kurunda tansiyonun yükselmesine neden olurken, kabine değişikliği iddiaları da kurda yükselişi hızlandırmıştı. Dolar kurunda yaşanan hızlı yükseliş altın fiyatlarını da yükseltti.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@