Son Dakika: 18 - 19 Mayıs Sokağa Çıkma Yasağı Saatleri Belli Oldu!

19 Mayıs yasak saatleri belli oldu. Dün gerçekleştirilen kabine toplantısı sonrasında tüm Türkiye'nin merak etmiş olduğu sorunun yanıtı da verilmiş oldu. Peki, bugün yarım gün mü, 18 Mayıs tatil mi, okullar açık mı, bankalar çalışıyor mu, 19 Mayıs resmi tatil mi, kargolar, resmi kurumlar açık mı, 19 Mayıs yasak mı, sokağa çıkma yasağı saatleri açıklandı mı?

Son Dakika: 18 - 19 Mayıs Sokağa Çıkma Yasağı Saatleri Belli Oldu!

Koronavirüs salgını nedeni ile 29 Nisan 2021 günü başlatılan tam kapanma 17 Mayıs 2021 Pazartesi günü itibari ile sona ermişti. Süreçte Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanan kabine toplantısı ile kademeli normalleşme dönemine ilişkin yeni kararlar ilan edildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan ulusa sesleniş konuşmasında kademeli normalleşmeye geçiş sürecinde ki kaldırılan yasaklar, verilen destekler ve ekonomik teşvikler yakından takip edilirken aynı zamanda "19 Mayıs 2021 Çarşamba günü sokağa çıkma yasağı var mı?" sorusunun yanıtı da merakla beklenmişti.

18 MAYIS 2021 SALI BUGÜN TATİL Mİ, YARIM GÜN MÜ, BANKALAR, POSTANELER, PTT, ECZANELER AÇIK MI, SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VAR MI?

Her sene yılbaşında yayımlanan resmi tatil günleri takvimi 2021 listesine göre 18 Mayıs 2021 Salı günü bu takvim içerisinde yer almıyor. Yani bugün yine resmi kurumlar, okullar, postaneler, bankalar, tapu daireleri gibi devlet daireleri açık olacak ve normal mesai saatleri içerisinde hizmet vermeye devam edecek.

18 Mayıs için özel bir sokağa çıkma yasağı kararı açıklanmazken kademeli normalleşme dönemine ilişkin İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge kapsamında belirlenen hafta içi sokağa çıkma yasağı saatleri olan 21:00 - 05:00 saatleri arasında yasak uygulanmaya devam edecek.

19 MAYIS 2021 SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VAR MI, YASAK OLACAK MI, 19 MAYIS SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI SAATLERİ KAÇ?

Dün gerçekleştirilen kabine toplantısı ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni alınan kararları ve devlet tarafından dağıtılacak olan teşvik ve hibe paralar duyurulurken 19 Mayıs 2021 Çarşamba günü için beklendiği üzere bir yasak açıklaması yapılmadı. Pek çok kişi sadece 19 Mayıs 2021 Çarşamba gününün yasak ilan edileceği beklentisi içerisine girerken koronavirüs salgını döneminde olduğu üzere tüm resmi tatillerde getirilen sokağa çıkma yasağı kararı alınmadı.

Son Dakika: 18 - 19 Mayıs Sokağa Çıkma Yasağı Saatleri Belli Oldu! - Resim 1

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yasak açıklaması yapılmazken İçişleri Bakanlığı tarafından da yeni bir genelge yayımlanmadı. Daha önce marketlerde yaşanan aşırı yığılma nedeni ile sokağa çıkma yasağı kararı önceden duyurulmaya başlandığı için yarın artık genel bir yasak uygulaması yapılmayacağı kesinleşmiş oldu.

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine gönderilen Kademeli Normalleşme Genelgesi kapasamında Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günlerini kapsayan hafta içi günlerde sokağa çkıma yasağı saatleri 21.00-05.00 saatleri arasında uygulanırken yarın da yani 19 Mayıs 2021 Çarşamba günü de yine bu saatler arasında sokağa çıkma yasağı uygulanacak.