Son Dakika: 20 Bankada Devlet Destekli Ucuz Kredi Başvurusu Başladı! 6 Ay Ertelemeli Destek Kredisi Başvuru Şartları Ne?

KGF destekli kredi 2022 başvuruları başladı. Tam 20 bankanın imza attığı özel kredi destek paketi ile 10 yıl vadeli olarak 100 milyon liralık destek verilecek. Erdoğan kredi müjdesi şartları neler?

Finans 22.02.2022 - 07:55 22.02.2022 - 08:08 Gülcan Özer

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından son dakika olarak açıklanan yeni destek kredisi paketi hakkında merak edilen detaylar belli oldu. KGF destekli krediler 2022 duyurusu büyük heyecan yaratmıştı. Süreçte kredi için başvuru süreci başlarken destek kredisi veren bankalar listesi de açıklandı. 

Listede aralarında kamu bankaları, özel bankalar ve katılım bankalarının yer aldığı 18 banka ilan edilirken kredi başvuru şartları, kredi vadesi ve kredi limiti gibi merak edilen sorularda yanıt bulmuş oldu. Peki, yeni destek kredisi nedir, KGF kredisi 2022 başvuru şartları neler, yeni destek kredisi son dakika başvurusu nereden, nasıl yapılacak, KGF nedir, kimlere verilir, KGF den kimler yararlanabilir?

KGF KREDİSİ 2022 İÇİN İMZA ATAN 18 BANKA HANGİSİ?

Kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından son dakika olarak açıklanan yeni kredi destek paketi hakkında merak edilen tüm sorular yanıtlandı. Tam 18 bankanın KGF destekli kredi vereceği ilan edildi.

kgf kredisi

Bu bankalar şu şekilde sıralandı; 

 1. Kuveyt Türk Katılım Bankası
 2. Albaraka Türk Katılım Bankası
 3. Emlak Katılım Bankası
 4. Vakıf Katılım Bankası
 5. Ziraat Katılım Bankası
 6. Türkiye Finans Katılım Bankası
 7. Yapı ve Kredi Bankası
 8. Denizbank
 9. Garanti BBVA
 10. ING Bank
 11. Akbank
 12. İş Bankası
 13. QNB Finansbank
 14. Şekerbank
 15. TEB
 16. Türkiye İhracat Kredi Bankası
 17. Vakıfbank
 18. Halk Bankası,
 19. Ziraat Bankası
 20.  Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası

kgf destekli kredi

6 AY ERTELEMELİ YENİ DESTEK KREDİSİ BAŞVURU ŞARTLARI NELER, KİMLER KGF DEN YARARLANABİLİR, KGF DESTEKLİ KREDİ ÇEKEBİLİR?

Kredi Garanti Fonu destekli kredi paketi 2022 için 3 ana bölümde kredi başvurusu alınacak. Düzenlenen kampanya kapsamında yatırım, ihracat ve işletme harcamaları için devlet kredi desteği verecek. Yatırım Destek Paketi ile yatırım yapmayı planlayan şirketler 120 aya kadar vadeli kredi çekebilecek. 

İşletme harcama destek kredisi paketinde cirolarına göre KOBİ'lere 500 bin ila 5 milyon TL tutarı arasında KOBİ dışı işletmelere ise 20 milyon TL tutarında kredi verilecek. 6 ayı ödemesiz dönemli olmak üzere 30 ay vadeli kredi verilecek. 

kobi kredi desteği

Yatırım destek paketi ile ise yatırım planı yapan her işletme ve yatırım yapmak isteyen kadın girişimciler kredi başvurusu yapabilecek. 24 ayı ödemesiz dönemli toplam 120 ay vadeli kredi desteği sağlanacak. İhracat destek paketi ile ise şirket cirosuna göre KGF destekli kredi verilecek.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@