Son Dakika! 2019 Yılı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Bütçesi Açıklandı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 2019 yılı bütçesi hakkında TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu sunumunu tamamladı.

Emlak Haberleri 21.11.2018 - 13:23 15.07.2021 - 00:18 Serhat Karaman

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 2019 yılı bütçesi hakkında TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu sunumunu tamamladı.

2019 yılı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bütçesi, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından açıklandı. Bakan Kurum Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 2019 yılı bütçesi rakamını 2 milyar 573 milyon 286 bin lira olarak açıklarken, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na bağlı olan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü bütçesini ise 1 milyar 113 milyon 861 bin lira olarak duyurdu. 263 Adet Yapı Denetim Kuruluşu Belgesi İptal Edildi Çevreye olan duyarlılıklarını dile getiren Bakan Kurum denetimlerinin de her geçen gün arttığını söyleyerek "Ayrıca Bakanlığımızca bugüne kadar 46.701 adet özel sektöre ait şantiyenin denetimi de gerçekleştirilmiştir. Yapılan denetimler sonucunda 263 adet yapı denetim kuruluşunun belgesi iptal edilmiştir" dedi. Bakan Kurum "Millet Bahçeleri Projeleri Devam Edecek" Sunumurda millet bahçeleri projelerine de değinen Bakan Kurum "İstanbul ili bütününde yapılacak Millet Bahçelerinin toplam büyüklüğü 14 milyon m2 dir. Bu da İstanbul’da kişi başına düşen yeşil alan miktarını %10 artıracaktır.Ankara’da yapılacak Millet Bahçeleri ile mevcuttaki aktif yeşil alan büyüklüğünü %6 artıracaktır. İlk 100 günde 33 adet Millet Bahçesinde çalışmalara başlandı; bunlardan 5 adet Millet Bahçesi hedeflendiği şekilde açılışa hazır hale getirildi.Malumlarınız olduğu üzere geçtiğimiz Cumartesi günü Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından, İstanbul Kayaşehir, Başakşehir, Baruthane, Çırpıcı ve Hoşdere Millet Bahçelerinin açılışı yapılmıştır. Ayrıca, Millet Bahçelerinin 81 ile yaygınlaştırılmasına ilişkin çalışmalarımız devam etmektedir" dedi. Android uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZFacebook sayfamız için TIKLAYINIZTwitter sayfamız içinTIKLAYINIZHaber Kaynağı: Emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"


Gelişmelerden Haberdar Olun

@