Son Dakika 2022 Asgari Ücret Açıklaması! Maliye Bakanı Nebati Duyurdu

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati yapmış olduğu son dakika açıklaması ile asgari ücretin bugün açıklanacağını duyurdu. Taraflar son olarak 11.00'de 4. toplantı için buluşmuştu.

Son Dakika 2022 Asgari Ücret Açıklaması! Maliye Bakanı Nebati Duyurdu

16 Aralık Perşembe günü gerçekleştirilen asgari ücret 4. toplantısı sonrası en önemli açıklama Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'den geldi.

Bakan Nebati yapmış olduğu konuşmasında, 2022 yılın çalışanlara ödenecek olan asgari ücretin ne kadar olacağına ilişkin açıklamanın gün içinde açıklanacağını bildirdi. İşte Maliye Bakanının asgari ücret açıklamasına ilişkin detaylar.

BAKAN NEBATİ'DEN SON DAKİKA ASGARİ ÜCRET AÇIKLAMASI

Nureddin Nebati tarafından yapılan basın açıklamasında asgari ücret için belirlenecek zam oranı hakkında bilgi verildi.

2022'de çalışanların ne kadar maaş alacakları hakkında ipuçları veren Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati "Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada enflasyon karşısında ezdirilmeyen bir oranı hep beraber görmüş olacağız" ifadelerini kullandı.

4. TOPLANTI 11.00'DE BAŞLAMIŞTI

Türk İş Sendikası, TİSK ve Çalışma Bakanlığı'nın yer aldığı asgari ücret tespit komisyonu gün içerisinde saat 11.00'de bir araya gelmişti. Son toplantı olacak görüşmede çalışanların ne kadar maaş alacaklarına ilişkin karar verilecek.

Görüşmeler öncesinde ise TİSK'in 3.500 TL teklif ettiği, Türk İş'in ise 4.000 TL istediği biliniyor.

Kulislerde konuşulan son rakamın ise 3.900 TL seviyesinde olduğu iddia edildi. Bir diğer iddia ise asgari ücretin öğleden sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanacağı oldu.

SONRAKİ HABER