Son Dakika! 2022 Asgari Ücret Zammına Çalışma Bakanı Bilgin'den İlk Açıklama

2022 yılı asgari ücrete dair Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den ilk açıklama geldi. Devletin çalışanları koruyacağını vurgulayan Bakan Bilgin enflasyona ezdirmeyeceğiz dedi.

Finans 23.10.2021 - 11:47 23.10.2021 - 11:49 Mustafa KARAGÖZ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin çalışanların alacakları maaşlara dair açıklamada bulundu. Asgari ücret için ilk açıklamasında Bilgin Devlet bu ekonomik sorunlar karşısında çalışanlarını koruyacak, enflasyona ezdirmeyecek." dedi. İşte Bakan Bilgin'in asgari ücret konuşmasının satır başları. 

ÇALIŞMA BAKANI VEDAT BİLGİN'DEN İLK 2022 ASGARİ ÜCRET AÇIKLAMASI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Hak-İş Konfederasyonu'nun Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Toplantısına katıldı. Hak İş Sendikasının kuruluşunun 46. yılı kapsamıyla gerçekleştirilen etkinlikyte kürsüye çıkan Çalışma Bakanı Bilgin asgari ücret konusunda ilk açıklamasında bulundu. 

Bakan Bilgin konuşmasının başında yaşanan bazı sorunlar olduğunu söyledi. Sorunların başında ilk sırada enflasyonu gösteren Çalışma Bakanı Bilgin, bu sorunun dünyanın her yerinde olduğunu söyledi. Enflasyon sorunun salgın nedeniyle üretimde durma ve yavaşlamalardan kaynaklandığını ifade eden Vedat Bilgin Türkiye'nin atacağı adımlara değindi. Enflasyon sorunun Türkiye'de ihracata dayalı büyüme modeliyle kırılacağını ifade eden Bakan Bilgin yerli üretim vurgusu yaptı. 

Vedat Bilgin Türk devletinin bu sıkıntıları sosyal politikalarla aşacağını da sözlerine ekledi. 

vedat bilgin 2022 asgari ücret

İşte İlk Asgari Ücret Açıklaması

Çalışma Bakanı Bilgin konuşmasının devamında 2022 yılı asgari ücret zammına dair ilk konuşmasını yaptı. 

Çalışanların enflasyona ezdirilmeyeceğini söyleyen Bilgin "Önümüzdeki dönemde asgari ücret önümüze geliyor. Bundan da kimsenin kuşkusu olmasın. Önümüzde ne yapacağımızı biliyoruz. Türkiye'nin ekonomik sorunlarına karşı kimseyi, çalışanlarımızı, emeğimizi koruyarak enflasyona ezdirmeyerek yolumuza devam edeceğiz." dedi. 

Bakan Bilgin konuşmasının bu bölümünde ayrıca yaz sonunda kamu işçisi ve memurlar için imzalanan toplu sözleşme detaylarını hatırlattı. Sağlanan haklara dair kısa bilgiler veren Bakan Bilgin devletin kamu işçisini, memurunu, çalışanını koruyacak dedi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@