SON DAKİKA.. 35 Acemi Asker Korona Virüs Şüphesiyle Gözlem Altına Alındı

Bilecik'te bulunan askeri birliklere gelen yeni askerlerde boğaz ağrısı, yüksek ateş gibi belirtiler görülmesi üzerine bu askerler gözlem altına alındılar.

GÜNDEM 22.03.2020 - 14:09 15.07.2021 - 00:09 Emlak 365

Bilecik'te bulunan askeri birliklere gelen yeni askerlerde boğaz ağrısı, yüksek ateş gibi belirtiler görülmesi üzerine bu askerler gözlem altına alındılar. Bilecik Valiliği yaşanan olaya ilişkin resmi bir basın açıklamasında bulunarak konuya dair son gelişmeleri kamuoyu ile paylaştı.

Korona Virüs salgınına ilişkin yeni bir gelişme yaşandı. Bilecik'te yer alan Bilecik 2. Jandarma Eğitim Tugay Komutanlığına bağlı Bilecik 9. Jandarma Eğitim Alay Komutanlığına vatani görevini yapmak üzere 35 yeni acemi asker geldi. Askeriye alınmadan önce gerçekleştirilen sağlık kontrolünde bu askerlerde görülen bazı belirtiler nedeniyle korona virüs nedeniyle gözlem altına altına alındılar. 112 sağlık ekiplerinin müdahele ettiği acemi askerlerin durumuna dair Bilecik Valiliği bir basın açıklamasında bulundu.BİRLİĞE KATILMAK ÜZERE GELEN ACEMİ ASKERLERDE KORONAVİRÜS ŞÜPHESİBileceik Valiliği yapmış olduğu basın açıklamasında birliklerine katılmak için gelen 35 askerin, nizamiye girişinde vücut ısılarının ölçüldüğü ve gerekli kontrollerin yapıldığı belirtildi. Bu kapsamda kontrolü gerçekleştirilen bazı askerlerin şüpheli durumlarından dolayı Bilecik Devlet Hastanesine sevk edildi. 35 acemi askerin buradaki ilk müdahelerinin ardından Bilecik merkez Bahçelievler Mahallesi'ndeki KYK'ya ait Halime Hatun Kız Öğrenci Yurdu'nda gözlem altına alındıkları öğrenildi. Bilecik Valiliği Basın Açıklaması;"2. Jandarma Eğitim Tugay Komutanlığına katılış yapacak acemi erlere yönelik olarak korona virüs hastalığına karşı alınan tedbirlerle ilgili olarak kışlaya yeni katılış yapacak acemi erler, nizamiye girişinde Bilecik İl Sağlık Müdürlüğünce görevlendirilen sağlık personeli tarafından vücut ısıları ölçülüp sorgulama ve fiziki muayeneleri yapılarak kışlaya alınacak, durumu şüpheli olanlar kışlaya girmeden sağlık kurumuna sevk edilecektir.Diğer acemi erler BMM (1. Basamak Muayene Merkezi) ve ASM'ye (Aile Sağlığı Merkezi) yönlendirilip burada bulunan sağlık personeli tarafından son kontrollerinin ardından kışlaya girişleri sağlanacaktır."Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@