Son Dakika 3600 Ek Gösterge Haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan Beklenen Talimatı Verdi!

Milyonlarca memur ve emekli tarafından beklenen 3600 ek gösterge hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından beklenen talimat verildi. 3600 ek gösterge ne zaman çıkacak?

Gündem 06.10.2021 - 10:45 06.10.2021 - 10:48 Gülcan Özer

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan uzun süredir beklenen 3600 ek gösterge hakkında flaş talimatı verdi. Son olarak memurlar ile hükümet arasında imzalanan toplu iş sözleşmesi görüşmeleri döneminde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin tarafından sözü verilen 3600 ek gösterge hakkında son dakika gelişmesi yaşandı. 

İlk olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılacak olan seçim öncesinde gündeme taşınan ve vatandaşa verilen seçim vaatleri arasında yer alan 3600 ek gösterge için sözleşmeli istihdam çalışmalarının başlatılmasını ve taleplerin karşılanması talimatı verildi. 

3600 EK GÖSTERGE SON DURUM! EK GÖSTERGE NE ZAMAN ÇIKACAK?

Memur-Sen Yönetim Kurulu Üyeleri ve bağlı sendikaların genel başkanları, Ali Yalçın başkanlığında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı ziyaret ederken ziyarette Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'de hazır bulundu. Görüşmelerde 3600 ek gösterge tekrar gündeme gelirken Cumhurbaşkanı Erdoğan 2022 senesi içerisinde çalışmaların tamamlanarak 3600 ek göstergenin çıkarılması talimatını verdi.

3600 EK GÖSTERGE NEDİR, KİMLERİ KAPSIYOR, 3600 EK GÖSTERGE ÇIKARSA KİMLER YARARLANACAK?

Memur ve emekli maaşlarının yanı sıra ikramiye tutarlarını da önemli ölçüde etkileyecek olan 3600 ek gösterge devlet memurlarının aylık ücretlerinin, emekli aylıklarının ve emekli ikramiyelerinin belirlenmesinde kullanılan seviyeler gösterge olarak isimlendirilmektedir. Ek gösterge ile verien bu tutarın arttırılması amaçlanırken böylelikle hem maaş hem de emekli ikramiyesi rakamları yükseltilmiş olacak. 

Yapılan iyileştirmeler kapsamında 3600 ek göstergeden yararlanacak olan meslekler ve meslek grupları öğretmenler, polis memurları, din görevlileri ve hemşireler olarak açıklanmıştı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@