Son Dakika 6.0 Büyüklüğünde Deprem! Antalya ve Çevre İllerde Hissedildi

Akdeniz'de sabah saatlerinde şiddetli bir deprem meydana geldi. Girit adasına yakın bölgede meydana gelen depremin büyüklüğü 6.0 şiddetinde olurken deprem Antalya ve çevresinden de hissedildi.

Gündem 19.10.2021 - 09:38 19.10.2021 - 09:38 Mustafa KARAGÖZ

Son dakika haberine göre sabah saatlerinde Akdeniz açıklarında çok şiddetli bir deprem meydana geldi. AFAD ve Kandilli Rasathanesi depremin ardından bilgileri yayımlayarak detayları ilan ettiler. 

AKDENİZ'DE 6.0 ŞİDDETİNDE DEPREM

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı hem resmi kurumsal internet sitesi üzerinden hemde sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımlar ile söz konusu depreme dair verileri paylaştı. 

AFAD tarafından ilan edilen ilk bilgilerde depremin Akdeniz açıklarında Girit Adası yakınlarında meydana geldiği bildirildi. 

Antalya'nın Kaş ilçesinin 155 km, Yunanistan'ın Dodecanese adasının 113 km açığında bulunan noktada meydana gelen depremin büyüklüğü 6.1 olarak duyuruldu. Söz konusu depreme dair paylaşılan ilk bilgilerde ayrıca depremin yerin yaklaşık 28 km olarak açıkladı. 

FAY HATTI SON GÜNLERDE HAREKETLİ

Söz konusu fay hattı son günlerde oldukça hareketli. Kısa süre önce yine Yunanistan'da meydana gelen depremin şideti 6.3 olarak duyuruldu. O deprem ise İzmir'den hissedildi. 

Sık sık depremlerin yaşandığı fay hattı Girit Adası'nın güneyinden geçiyor ve İyon Denizine kadar ulaşıyor. Fay hattı Kızıldeniz'den başlarken Suudi Arabistan, İsrail, Lübnan, Yunanistan gibi ülkelerden geçiyor. Ayrıca fay hattı atay'dan Akdeniz açıklarına dönüyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@