Son Dakika Af Haberleri Bugün 2020: AK Parti Ceza İnfaz İndirimi Düzenlemesi İçin Yarın CHP ve İYİ Parti İle Görüşecek!

Koranavirüs salgını nedeni ile kalabalık olan cezaevlerinde riskin büyümesi üzerine infaz indirimiyle ilgili yasa düzenlemesi öne çekilmişti.

GÜNDEM 23.03.2020 - 13:39 15.07.2021 - 00:09 Emlak 365

Koranavirüs salgını nedeni ile kalabalık olan cezaevlerinde riskin büyümesi üzerine infaz indirimiyle ilgili yasa düzenlemesi öne çekilmişti. 2. yargı paketi düzenlemesi ile verilmesi planlanan ceza infaz indirimi hakkında yapılan son dakika açıklaması ile AK Parti kurmaylarının yarın af düzenlemesi hakkında CHP ve İYİ parti kurmayları ile bir araya geleceği duyuruldu. Corana Virüsü nedeni ile af çıkacak mı, Korana virüs af düzenlemesi son durum ne, bugün af çıkarsa kimler serbest kalacak, kimlere af var, affın kapsamı ne?

Türkiye corana virüsü ile mücadeleye devam ederken virüsle mücadelede kalabalık ve kapalı alanlar salgın riski nedeni ile büyük tehdit oluşturuyor. Durum böyle olunca gözler cezaevlerine çevrilmişti. Cezaevlerinin son derece kalabalık olduğunu ve gerekli hijyen kurallarına uyulmasının mümkün olmadığını belirten mahkum yakınları gündemde olan ceza infaz yasası ile affın öne çekilmesini istemişti. CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN KURMAYLARINA ACİLEN AF ÇIKARIN TALİMATI VERMİŞTİ!  Yaklaşık 300 bin mahkumun bulunduğu cezaevleri için koranavirüs salgını sonrasında büyük risk oluşması nedeni ile hükümet ceza infaz düzenlemesi üzerindeki çalışmalarını hızlandırdı. Konu hakkında Çankaya Köşkü'nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından acil kodu ile toplantı yapılırken Cumhurbaşkanının kurmaylarına "bu işi çok acil çözün" talimatı verdiği açıklanmıştı. Erdoğan'ın yapılan toplantıda kurmaylarına "Bir infaz düzenlemesi yapıyoruz. Süreç bizi buraya getirdi. Bu bedeli bir kişinin affıyla da bin kişinin affıyla da ödeyemeyiz. O yüzden geniş tutulmalı. Bu işi bir an önce çözün" sözleri ile talimat verdiği duyurulmuştu. SON DAKİKA AF GELİŞMESİ: AK PARTİ KURMAYLARI YARIN CHP VE İYİ PARTİ KURMAYLARI İLE BULUŞACAKYapılan son dakika bilgilendirmesi ile yarın af yasası üzerinde görüşme yapmak üzere AK Partili isimlerin CHP ve İYİ Partili milletvekilleri ile bir araya geleceği açıklandı. Görüşmelerin ardından tarafların ortak bir mutabakata varması halinde affın ne zaman çıkacağı, kapsamı ve son şekli belirlenmiş olacak. Yarın AK Partili heyet saat 10:00 da ilk olarak CHP heyeti ile ardından da saat 13:00 itibari ile İYİ Parti heyeti ile görüşecek. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@