Son Dakika! AFAD Açıkladı, Çanakkale'de Korkutan Deprem Yaşandı

Türkiye depremlerle sarsılmaya devam ediyor. AFAD son dakika deprem haberleri ile Çanakkale'de deprem yaşandığını duyurdu. Detaylar haberimizde!

Emlak Haberleri 17.06.2019 - 08:15 15.07.2021 - 00:15 Serhat Karaman

Türkiye depremlerle sarsılmaya devam ediyor. AFAD son dakika deprem haberleri ile Çanakkale'de deprem yaşandığını duyurdu. Detaylar haberimizde!

Deprem kuşağı üzerinde yer alan Türkiye her gün yeni bir deprem haberi ile sarsılmaya devam ediyor. Çanakkale'de Deprem Mi Oldu?Bu sabah Çanakkaleliler güne depremle uyanırken "Çanakkale'de deprem mi oldu?" sorularına yanıt aradılar. AFAD tarafından yapılan açıklamaya göre Çanakakkale'de deprem yaşandı. Bu sabah saat 07:47 de meydana gelen deprem Çanakkale'nin yanı sıra pek çok yakın il ve ilçede de hissedildi. Kandilli Rasathanesi tarafından yapılan açıklamada ise Çanakkale depreminin merkez üssü Misvak - Ayvacık olduğu belirtilirken depremin şiddeti ise 4.1 olarak duyuruldu. Yerin 13.1 kilometre altında meydana gelen deprem oldukça şiddetli hissedildi. Depremin şiddeti nedeni ile vatandaşlar kendilerini korku ve panikle sokaklara atarken yapılan ilk tespitlere göre merkezde yıkılan ya da hasar gören ev olmadığı belirlendi. Köylerde ve depremeni merkez üssü olan Misvak Ayvacık bölgesine ise Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ekiplerin yönlendirildiği, hasar tespit çalışmalarına başlandığı öğrenildi. Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@