Son Dakika AFAD Deprem Haberi: Antalya Kumluca Çevre İllerde De Hissedilen Depremle Sarsıldı

Türkiye peş peşe gelen deprem haberleri ile sarsılmaya devam ederken AFAD son dakika duyurusu ile Antalya Kumluca merkezli deprem yaşandığını duyurdu.

Gündem 07.09.2021 - 14:52 07.09.2021 - 14:53 Gülcan Özer

Yaşanan orman yangınları ile son derece zorlu günler geçiren Antalya yaralarını sarmaya çalışırken bugün depremle sarsıldı. T.C. İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, Deprem Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada depremin merkez üssünün Kumluca olduğu duyuruldu. 

AFAD Deprem Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan son dakika açıklaması ile merkez üssü Antalya'nın Kumluca ilçesi olan bir depremin yaşandığı ilan edildi. Deprem çevre illerde de hissedilirken merkez üssüne yakın bölgelerde büyük panik yaşanmasına neden oldu. 

SON DAKİKA ANTALYA DEPREM HABERİ: ANTALYA'DA DEPREM Mİ OLDU, BUGÜN DEPREM Mİ OLDU?

Yapılan son dakika açıklaması ile Antalya' da deprem yaşandığı ilan edildi. Antalya'ya komşu olan illerde de hissedilen depremin şiddeti 4,5 olarak ilan edilirken depremin merkez üssü ise Kumluca olarak ilan edildi. Saat 14:14 itibari ile yaşanan deprem sonrasında Antalyalılar büyük panik yaşarken sosyal medyada yapılan paylaşımlarda da bu panik hissedildi. 

afad-antalya-depremi

Depremin çok daha şiddetli olarak hissedildiğini belirten Antalyalılar özellike de deprem esnasında duyulan sese dikkat çekti. Depremin ardından açıklama yapan AFAD ise "Antalya'nın Kumluca ilçesi açıklarında saat 14.14'te meydana gelen 4,5 büyüklüğündeki deprem sonrası, an itibarıyla, olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır" denilerek olumsuz bir durumun yaşanmadığını duyurdu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@