Son Dakika AFAD Deprem Haberi! Malatya Battalgazi Depremle Sallandı!

Deprem kuşağındaki bir ülke olan Türkiye'de orta şiddetli sarsıntılar devam ediyor. AFAD Deprem Dairesi'nin verilerine göre akşam saatlerinde Malatya Battalgazi'de bir deprem meydana geldi.

Son Dakika AFAD Deprem Haberi! Malatya Battalgazi Depremle Sallandı!

Türkiye'de deprem gerçeği bir defa daha yüzünü gösterdi. Son iki yıldır orta şiddetli sarsıntılar ile sürekli sallanan Türkiye'de yeni bir deprem daha oldu. AFAD Deprem Dairesi'nin verdiği anlık bilgilere göre Malatya'nın Battalgazi ilçesinde bir deprem meydana geldiş. Depreme dair detaylı bilgileri kamuoyuna AFAD Deprem Dairesi ilan etti.

MALATYA BATTALGAZİ'DE DEPREM

AFAD Deprem Dairesi'nin verdiği son dakika haberine göre bu akşam saat 19:06 sıralarında Malatya'nın Battalgazi ilçesinde bir deprem gerçekleşti. Depremin şiddetinin 4.3 büyüklüğünde olduğu bildirildi. Depremin derinliğinin ise 6.97 km olduğu açıklandı. Yaşanan depremin fay hatlarının oldukça aktif olduğu Elazığ – Malatya hattında olmasına özellikle dikkat çekildi.

CAN VE MAL KAYBI YOK

Malatya'da orta şiddetli depremlerin sürekli olması vatandaşları tedirgin ederken bu akşam saatlerinde Battalgazi ilçesinde meydana gelen deprem Malatya'nın ilçelerinde ve komşu illerde de hissedildi. Gerçekleşen depremin kısa süreli olması ve bu nedenle etkisinin de az olması nedeniyle vatandaşlar büyük bir panik yapmadılar.

Depremin sonrasında Malatya Valiliği tarafından da bir açıklama yapıldı. Malatya Valiliği'nin kamuoyu bilgilendirmesinde Battalgazi ilçesinde bir depremin meydana geldiği ve açıklama yapılan saate kadar vatandaşlardan resmi makamlara herhangi bir olumsuz ihbarda bulunulmadığı ifade edildi. Ayrıca Battalgazi depreminin neticesinde herhangi bir can ve mal kaybı olmadığı açıklamasında bulunuldu.

Malatya Battalgazi'nin orta şiddetli bir depremle sarsılması üzerine gözler deprem uzmanlarına çevrildi. Deprem uzmanları sıcağı sıcağına bir değerlendirme yaparak bölgede fay hatlarında birikmiş bir enerjinin olduğunu ve orta şiddetli depremlerle bu emerjinin açığa çıktığını ifade ettiler. Bu şiddette orta şiddetli depremlerin faydalı olabileceğini söyleyen deprem uzmanları ileride olası bir büyük deprem için enerji birikmesinin böyle depremlerle engellendiği açıkladılar. Bölgede kısa sürede büyük şiddetli bir depremin olmasının beklenmediği de deprem uzmanlarınca dile getirildi.