Son Dakika AFAD Deprem Haberi! Muş'un Korkut İlçesinde Deprem Meydana Geldi!

Türkiye'de yer sarsıntıları belirli bölgelerde devam ediyor. AFAD Deprem Dairesi tarafından verilen bilgilere göre bugün Muş'un Korkut ilçesinde saat 11:47'de bir deprem meydana geldi. Muş depremine ilişkin detaylar AFAD tarafından açıklandı.

Son Dakika AFAD Deprem Haberi! Muş'un Korkut İlçesinde Deprem Meydana Geldi!

Türkiye'nin aktif fay hatları üzerinde olması nedeniyle son dönemlerde yer sarsıntıları sıklıkla olmaya başladı. Fay hatlarında biriken enerjilerin açığa çıkması ile gerçekleşen depremler oldukça endişe vermeye devam ediyor. Türkiye'nin iki önemli deprem kurumundan birisi olan AFAD Deprem Dairesi tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre bugün saat 11:47 itibariyle Muş'un Korkut ilçesinde bir deprem meydana geldi.

AFAD DUYURDU: MUŞ KORKUT'TA DEPREM

AFAD'ın verdiği bilgilere göre Muş'un Korkut ilçesinde gerçekleşen depremin büyüklüğü 4,2 olarak duyuruldu. Depremin derinliği ise 11,15 km şeklinde açıklandı. Meydana gelen deprem bölgedeki fay hatlarının hareketli olmaya devam ettiğini ortaya koyarken gözler şimdi uzmanların yapacakları son değerlendirmelere çevrildi. Fay hatlarında biriken enerjinin depremlerle açığa çıkması aynı fay hattında diğer enerji durumlarını da etkileyebiliyor. Bu nedenle bir sonraki depremin şiddetinin ne olabileceği veya o depremin nerede gerçekleşebileceğine dair bilimsel öngörülerde bulunulabiliyor.

Son Dakika AFAD Deprem Haberi! Muş'un Korkut İlçesinde Deprem Meydana Geldi! - Resim 1

KANDİLLİ FARKLI AÇIKLAMA YAPTI

AFAD Deprem Dairesi tarafından verilen deprem bilgileri ile Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü'nün bilgileri zaman zaman farklı oluyor. AFAD'ın bugün duyurduğu Muş depreminde de böyle farklı bir açıklama yapıldı. AFAD Depremin merkez üssünün Muş'un Korkut ilçesi olarak duyururken Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitütüsü bu depremin Bitlis'in Güroymak ilçesinde gerçekleştiğini açıkladı. Depremin saatini ve şiddetini de AFAD ile aynı açıklayan Kandilli Rasathanesi depremin derinliğinin 5,4 km olduğunu duyurarak farklı bir veri ilan etti.

CAN VE MAL KAYBI YOK

Öte yandan gerçekleşen deprem vatandaşlarda kısa süreli bir panik oluşmasına neden oldu. Depremin şiddetinin az ve süresinin kısa olması nedeniyle vatandaşlar büyük bir endişeye kapılmadılar. Resmi makamlardan yapılan son açıklamalara göre gerçekleşen deprem neticesinde herhangi bir can veya mal kaybı meydana gelmedi. İlgili birimler incelemelerini devam ettirirken depremin herhangi bir kayba neden olduğuna dair bir ihbarda bulunulmadığı duyuruldu.