Son Dakika AFAD Deprem Haberi! Van'da 5 Şiddetinde Deprem Korkuttu!

Bu gece saatlerinde Van'ın Tuşba ilçesinde şiddetli bir deprem meydana geldi. Deprem ile Hem AFAD'dan hem de Kandilli'den son dakika açıklaması yapıldı...

Gündem 06.12.2021 - 01:18 06.12.2021 - 01:18 Engin Uzunoğlu

Türkiye yeni bir deprem haberiyle sarsıldı. Bu gece saatlerinde Van'ın Tuşba ilçesinde şiddetli olarak değerlendirilebilecek bir yer sarsıntısı meydana geldi. Gerçekleşen deprem ile alakalı olarak son dakika haberleri AFAD Deprem Dairesi ile Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü tarafından kamuoyuna duyuruldu.

AFAD DEPREM DAİRESİNDEN SON DAKİKA DEPREM DUYURUSU

AFAD Deprem Dairesi tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre bu gece saat 00:46'da bir deprem gerçekleşti. AFAD bu depremin şiddetini 4.9 olarak duyurdu. Van'ın Tuşba ilçesinde meydana gelen bu depremin Van Gölü'nün hemen kıyısında olduğu bildirildi. Ayrıca Afad Deprem Dairesi gerçekleşen depremin 7,62 km derinlikte olduğunu kamuoyuna ilan etti.

afad deprem-2

KANDİLLİ DEPREMİN ŞİDDETİNİ 5 OLARAK DUYURDU

Van'da meydana gelen deprem ile alakalı olarak Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü de bir açıklama yaptı. AFAD Deprem Dairesi'nden farklı olarak Kandilli depremin şiddetini 5.0 olarak duyurdu. Meydana gelen bu deprem ile alakalı olarak Kandilli'den verilen bilgilere göre deprem Van GölÜ'nde gerçekleşti. Ayrıca Kandilli Rasathanesi depremin derinliğini 5 km olarak duyurdu.

kandilli deprem

DEPREM SONRASI OLUMSUZ İHBAR YAPILMADI

Gerçekleşen depremin ardından AFAD Deprem Dairesi tarafından yeni bir açıklama daha yapıldı. Depremin bölgede herhangi bir yıkıma neden olup olmadığı merak ediliyordu. AFAD'ın verdiği bilgilere göre şu ana kadar bölgede vatandaşlar herhangi bir olumsuz ihbarda bulunmadılar. Ayrıca bölgeden gelen son haberlere göre de depremin yıkıcı bir etkisi gerçekleşmedi. Yine de resmi kurumlardan alınan bilgilere göre her türlü olumsuzluğa karşı ekipler müdahale edebilecek şekilde hazır olarak bekletiliyorlar.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@