Son Dakika AFAD Kandilli Deprem Haberi! Muğla'nın Datça İlçesi Yine Sallandı!

AFAD Deprem Dairesi ile Kandilli Deprem Araştırma Enstitüsü tarafından verilen bilgilere göre Muğla'nın Datça ilçesi açıklarında bir deprem meydana geldi. Deprem kaç şiddetinde oldu? 

Gündem 06.09.2021 - 18:52 06.09.2021 - 18:56 Engin Uzunoğlu

Ege Denizi açıklarında meydana gelen yer sarsıntılarına devam ediliyor. Bölgede küçük ve orta şiddetli depremler vatandaşlar tarafından hissediliyor. Depremler hakkında hem AFAD Deprem Dairesi hem de Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü tarafından kamuoyu bilgilendirmesi yapıldı. 

DEPREM NEREDE OLDU, MERKEZİ NERESİ?

Son olan depremlere ilişkin AFAD Deprem Dairesi ile Kandilli Deprem Araştırma Enstitüsü tarafından açıklama yapıldı. Buna göre Muğla'nın Datça ilçesi açıklarında Ege Denizi'nde bir deprem meydana geldi. Depremin merkez üssünün Muğla'nın Datça ilçe merkezine 40 km mesafede olduğu belirtildi.

DEPREMİN ŞİDDEKİ KAÇ OLARAK AÇIKLANDI?

Muğla'nın Datça ilçesi açıklarında gerçekleşen depremin şiddeti konusunda da kamuoyu bilgilendirildi. Buna göre deprem AFAD Deprem Dairesi'ne göre 4.1 büyüklüğünd eoldu. Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü tarafından yapılan açıklamkaya göre ise depremin şiddeti 4.2 olarak ilan edildi. Her iki kurumun deprem şiddetine yönelik açıklamalarında bazı küçük farklılıklar olabiliyor. Bu durum da deprem ölçüm sistemlerinin farklı olmasından kaynaklanıyor. 

afad deprem açıklaması muğla datça

DEPREM SONUCU CAN VE MAL KAYBI VAR MI?

Muğla'nın Datça ilçesini etkileyen orta şiddetli deprem çevre il ve ilçelerde de hissedildi. Dün gece yarısında da aynı bölged ebir başka deprem daha meydana gelmişti. Vatandaşların artık iyice alıştığı bu yer sarsıntıları sonucunda can ve mal kaybı yaşanmıyor. AFAD Deprem Dairesi tarafından verilen bilgilere göre bugün 18:04'te meydana gelen bu depremden dolayı resmi kurumlara herhangi bir can veya mal kaybına ilişkin olumsuz ihbarda bulunulmadı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@