Son Dakika, Akdeniz Beşik Gibi Sallanıyor! Üst Üste Gerçekleşen Depremler Korkutmaya Devam Ediyor!

Akdeniz açıklarında meydana gelen depremler hız kesmeden devam ediyor. Son 8 saat içerisinde bölgede küçük ve orta şiddette 23 deprem meydana geldi.

Gündem 27.12.2021 - 01:43 27.12.2021 - 01:43 Engin Uzunoğlu

Akdeniz açıklarında gerçekleşen depremler Türkiye'nin kıyı şeridinden hissedilmeye devam ediliyor. Girit Adası çevresinde yoğunlaşan depremler özellikle Muğla'nın Datça ilçesinde etkili bir şekilde hissediliyor. AFAD Deprem Dairesi ile Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü tarafından yapılan bilgilendirmelere göre son 8 saat içerisinde Girit Adası çevresinde en küçüğü 1.8 ve en büyüğü de 5.5 şiddetinde olmak üzere 23 deprem gerçekleşti. 

DEPREMLER MUĞLA VE ÇEVRESİNDE HİSSEDİLİYOR

Girit Adası yakınlarında gerçekleşen depremler Türkiye kıyılarından da hissediliyor. Özellikle Muğla'nın Datça ilçesi son 8 saat içerisinde defalarca deprem etkisi altında kaldı. Yüksek şiddetli olmayan bu depremlerin yıkıcı etkisi bulunmuyor. Ancak vatandaşlar üzerinde oldukça olumsuz bir etki yapıyor. Sarsıntılardan dolayı endişe eden vatandaşlar bölgede yüksek şiddetli bir depremin olma ihtimalinden dolayı büyük kaygı duyuyorlar. 

GECE YİNE İKİ DEPREM DAHA OLDU

Bu gece meydana gelen depremler hakkında Kandilli Rasathanesi tarafından bilgiler verilmeye devam ediliyor. Yapılan açıklamaya göre gece 01:02'de Akdeniz'de Girit Adası açıklarında 4.6 şiddetinde, saat 01:15'te ise aynı yerde 4.0 şiddetinde bir deprem gerçekleşti. Bu depremlerin derinliğinin çok fazla olmaması ise dikkat çekti.

kandilli deprem duyurusu

DEPREMLER ÖNCÜ MÜ YOKSA ARTÇI MI?

Depremlerin oldukça sık aralıklarla gerçekleşmeye başlaması üzerine tüm gözler deprem uzmanlarına çevrildi. Deprem uzmanlarının yapacakları değerlendirmeleri merak eden vatandaşlar Akdeniz'deki bu depremlerin niteliğine dair açıklamaları öğrenmek istiyorlar. Deprem uzmanları bu gerçekleşen depremlerin öncü deprem olarak değerlendirilemeyeceğini belirttiler. Bölgede kırık bir fay hattı olduğunu ve enerji boşaltmasının bu depremlerle sağlandığı yorumları uzmanlarca yapıldı. Gerçekleşen bu depremler ile çok ciddi bir enerjinin boşaldığı ve ilerde beklenen olası şiddetli bir depremin de şiddetinin azalacağı bidirildi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@