Son Dakika! Ankara Keçiören'de Apartmanda Patlama Gerçekleşti, Göçük Meydana Geldi!

Ankara'nın Keçiören ilçesinde henüz tespit edilemeyen bir nedenden dolayı bir apartmanda patlama gerçekleşti.

Emlak Haberleri 19.11.2021 - 00:25 19.11.2021 - 03:19 Engin Uzunoğlu

Ankara'nın Keçiören ilçesinde büyük bir endişe yaratan patlama meydana geldiği bildirildi. Bir apartmasnda gerçekleşen patlamanın neden kaynaklandığı hakkında henüz bir bilgi bulunmazken çok sayıda vatandaşın zor anlar geçirdikleri bildirildi. Hemen gerçekleşen çalışmalarla beraber çok sayıda vatandaşın göçük altından çıkarıldığı belirtildi. 

ankara patlama

Gelen son dakika bilgilerine göre patlama Ankara'nın Keçiören ilçesinde Kuyubaşı Mahallesi'ndeki bir binada gerçekleşti.

BİNADAKİ MUTFAKLAR YIKILDI

3 katlı bir binanın tüm katlarının mutfak bölümlerinde patlama olduğu bildirildi. Binada doğalgaz kullanılmadığı ve bunun yerine LPG sistemi kullanıldığı açıklandı. Gerçekleşen patlama ile binanın tüm katlarındaki mutfak bölümlerinde yıkımlar olduğu belirtildi. 

GÖÇÜKTEN YARALI VATANDAŞLAR KURTARILDI

Patlamanın gerçekleşmesi üzerine mahalle sakinleri hemen ilgili birimlere ihbarda bulundular. Yapılan bu ihbarlar üzerine olay yerine itfaiye, sağlık ve emniyet ekipleri sevk edildi. Gelen ekipler hemen çalışmalara başlarken göçük altından çıkarılan 6 yaralı vatandaş tedavilerinin yapılabilmesi için hastaneye götürüldüler. Şu anda oluşan göçükte arama çalışmalarına devam ediliyor.

BELEDİYE BAŞKANI AÇIKLAMA YAPTI

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok meydana gelen patlama ile alaklı olarak, “Bizim aldığımız ilk bilgiye göre 3 yaralı bulunuyor. Bir yaralı vatandaşımızın durumu biraz ağır. İtfaiye göçük altında başka vatandaşlarımızın olup olmadığını tespit etmek için bir çalışma yürütüyor. İnşallah daha fazla yaralımızın ve can kaybımız yokturç Ben olay yerindeyim, çalışmaları yerinde takip ediyorum.” dedi.

Patlamayla alakalı olarak çalışmalar büyük bir yoğunlukla devam ediyor. Yaralı vatandaşlar hastanede tedavi altına alındılar.  Patlamanın tam nedeninin belirlenmesi için de bir çalışma başlatıldı. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@