SON DAKİKA: Artvin Kemalpaşa Karadeniz Sahil Yolu'nda Heyelan Meydana Geldi: Ölü ve Yaralılar Var!

Karadeniz Sahil Yolu'nun Hopa-Kemalpaşa arasındaki yaklaşık 25. kilometresinde heyelan meydana geldiği açıklandı. Heyelan sonucu dağdan kopan dev kayalar yoldan geçen araçların üzerine yağdı!

SON DAKİKA: Artvin Kemalpaşa Karadeniz Sahil Yolu'nda Heyelan Meydana Geldi: Ölü ve Yaralılar Var!

Artvin'e bağlı olan Kemalpaşa ilçesinde yapılan son dakika açıklaması ile heyelan meydana geldiğini duyuruldu. Bölgeyi etkisi altına alan sağanak yağışın ardından dağdan kopan dev kaya parçaları o esnada yoldan geçmekte olan tırların üzerine düştü.

Kopan dev kayaların altında kalan tırlar adeta kağıt gibi dümdüz hale gelirken ne yazık ki Artvin Valiliği tarafından yapılan resmi açıklama ile bölgede ölü ve yaralıların olduğu belirtilerek yolun trafiğe kapatıldığı ilan edildi. Yolda hem yeni heyelan tehlikesi olduğu hem de kopan dev kaya parçalarının yoldan temizlenmeye çalışıldığı belirtiliyo.

ARTVİN KEMALPAŞA SON DAKİKA: HEYELAN NEDENİYLE HOPA KEMALPAŞA BÖLGESİ TRAFİĞE KAPATILDI!

Artvin Valisi Yılmaz Doruk yapmış olduğu açıklama ile Karadeniz Sahil Yolu'nun Hopa-Kemalpaşa arasındaki yaklaşık 25. kilometresinde heyelan meydana geldiğini duyurdu. Yaşanan heyelan nedeni ile dağdan sürüklenen dev kayalar bölgeden geçmekte olan 4 tırın üzerine düştü.

artvin-heyelan

Vali Doruk yaptığı açıklamasında 4 tırın dağdan kopan kayaların altında kaldığını söyleyerek yapılan ilk belirlemelere göre 1 kişinin kopan kayalar nedeni ile hayatını kaybettiğini, 1 kişinin ise yaralandığını söyledi. Tırlardan 2 tanesi tamamen kayaların altında kalırken, 2 tır ise kayaların isabet etmesi nedeni ile hasar aldı.

Heyelan haberinin gelmesi ile karayolu ekipleri hemen bölgeye hareket ederken yaralılara ilk müdahale olay yerinde yapıldı. Yol temizleme ve enkaz kaldırma çalışmaları nedeni ile ikinci bir karara kadar trafiğe kapatılırken heyelan riskine karşı önlemler alındı.