Son Dakika Asgari Ücret Zammı için İlk Rakam! Hak İş İşçilere İstediği Maaşı Açıkladı

Hak İş Sendikası 2022 yılında asgari ücretin ne kadar olması gerektiğine dair ilk talebi açıkladı. Hak İş 2022'de asgari ücretin enflasyonun üzerinde bir zam isteyeceklerini açıkladı.

Finans 14.10.2021 - 10:43 14.10.2021 - 10:43 Mustafa KARAGÖZ

2022 yılı asgari ücret zam görüşmeleri öncesinde işçi sendikaları tarafından ilk açıklama geldi. 

Kamu işçilerinin maaş zam görüşmeleri sırasında Türk İş Sendikası ile birlikte masada oturan Hak İş Sendikası 2022 yılında asgari ücretin ne kadar olması gerektiğine dair ilk rakamı açıkladı. 

HAK İŞ SENDİKASI ASGARİ ÜCRET TEKLİFİNİ AÇIKLADI

Hak-İş Başkanı Mahmut Arslan da 2022 yılında asgari ücretin ne kadar olması gerektiğine dair açıklamalarda bulundu.

Sabah'ta yer alan habere göre; maaşların ne kadar olması gerektiğine dair Hak İş Başkanı Arslan, pandemi sürecinin etkilerinin işverenler üzerinde azaldığını söyledi. Konuşmasında ekonominin de hızla büyümeye devam ettiğini ifade eden Hak İş Başkanı Arslan ilk rakam olarak enflasyon oranlarını işaret etti.

Hak-İş Başkanı Mahmut Arslan asgari ücret zam talebine dair "İnanıyoruz ki, işverenler bu büyümede en büyük paya sahip işçilere cömert davranacaklar. Biz konfederasyon olarak enflasyonun üzerinde bir zam oranı talep edeceğiz" açıklamasında bulundu. 

Mahmut Arslan konuşmasında ayrıca asgari ücretlilerin tüm çalışanların yüzde 40'lık bir bölümünü oluşturduğunu ifade ederek asgari ücret tespit komisyonunun daha kapsamlı olması gerektiğini söyledi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@