Son Dakika: Bağ-Kur ve SSK Emekli Aylık Ödeme Tarihlerine Güncelleme!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Bağ-Kur ve SSK emekli aylık ödemeleri için yeni bir düzenleme yaptı. Düzenleme ile emeklilerin maaş günü sorununun ortadan kaldırılması hedefleniyor.

Gündem 14.01.2022 - 15:55 14.01.2022 - 15:55 Büşra Uluşen

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, SSK ve Bağ-Kur aylıklarının ödenme tarihine ilişkin yeni bir düzenlemeye gitti. 

Daha önce SSK ve Bağ-Kur emeklileri aylık ödemelerinin resmi tatil ya da hafta sonuna gelmesi halinde ilk iş gününü beklemek zorunda kalıyorlardı. Bu durum da emekli vatdandaşlar maaşlarını zamanında alamadıkları için mağduriyet yaşıyorlardı. 

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLERİ MAAŞLARINI ZAMANINDA ALACAK!

Çalışma ve sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın çalışmaları sonucunda SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaş gününe ilişkin yeni bir karar çıktı. 

Sosyal Sigortalar İşlemleri Yönetmeliğinin 69. maddesinde yapılan değişiklik ile 1 Ocak 2022 tarihinden itibaren geçerli olmak kaydıyla hafta sonu ya da resmi tatil günlerine denk gelen maaş ödemelerinin aynı gün içerisinde ödenmesine olanak tanındı. 

ssk bağkur maaş

Yapılan düzenleme ile sigortalı ve hak sahiplerinin maaş ödeme günü konusunda yaşadıkları mağduriyet giderildi. 

Buna göre SSK ya da Bağ-Kur emeklisi maaş gününün hafta sonuna ya da resmi tatile denk gelmesi nedeniyle pazartesi gününü beklemeyecek. Maaşını aynı gün içerisinde alıp kullanmaya başlayacak. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@