Son Dakika! Bakan Murat Kurum Apartmanlarda Otopark Zorunluğu Hakkında Açıklamada Bulundu

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum apartmanlarda otopark zorunluluğu ve yeni otopark yönetmeliği hakkında açıklamalarda bulundu.

Emlak Haberleri 08.09.2018 - 14:53 15.07.2021 - 00:19 Serhat Karaman

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum apartmanlarda otopark zorunluluğu ve yeni otopark yönetmeliği hakkında açıklamalarda bulundu. (VİDEOLU HABER)

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum 15 Eylül 2018 tarihinden itibaren yürürlüğe girecek olan yeni otopark yönetmeliği hakkında basına bilgilendirmede bulundu. Bakan Kurum 15 Eylül tarihinden itibaren geçerli olmak üzere yeni yönetmeliğin hayata geçmesi ile beraber her daireye bir otopark yerinin ayrılmasının zorunlu hale geleceğini söyledi. Her Daireye Bir Otopark Ne Zaman?Her daireye bir otopark yapılmasını zorunlu kılan yeni yönetmelik 15 Eylül tarihinde uygulamaya alınacak. Yani yeni yönetmelik ve zorunluluk 15 Eylül tarihi itibari ile hayata geçirilmiş olacak. İşte Bakan Kurum tarafından yapılan açıklamalardan satır başları;"Eylül ayında bu yönetmelik yürürlüğe girecek. Bu tarihten sonra yapacağımız tüm yeni projelerde bundan sonra otopark yapacağız. Bu sayede büyük şehirlerde, şehir merkezlerinde sokakları rahatlatmış olacağız. Arabalar sokak üzerlerinde değil, artık binaların altında yer alan otoparklarda park edilecek. Yeni ticari akslarda bundan sonra otopark yapmak isteyen kişilere de plan değişikliği yapılmadan otopark yapma hakkı tanıyacağız ve bu sayede otopark ihtiyacını çözmüş olacağız. Katlı otopark yapmak için bundan sonra plan değişikliği yapılmaksızın çözeceğiz. Tüm kamu alanlarında ilgili kamu idaresinin onayı ile otapark yapabileceğiz. Park et devam et sistemini getireceğiz. Bu ne demek? İnsanlar toplu ulaşım araçlarının olduğu noktaya gelerek araçlarını buraya park ederek toplu ulaşım araçlarından yararlanacaklar ve arabamı nereye bırakacağım endişesi yaşamayacaklar. Son olarak şehir merkezlerindeki trafik sorunlarını çözmek ve otopark ihtiyacını gidermek amacı ile park ve meydanların altına otopark yapılmasına olanak sağlayacağız. "Binalarda Otopark Zorunluluğu İle İlgili Otopark Yönetmeliği Hakkındaki Haberi Okumak İçin TIKLAYINIZ...Emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"


Gelişmelerden Haberdar Olun

@