Son Dakika: BDDK Kredi Kartı Taksit ve Kredi Vade Süresi Sınırı Sayısı Değiştirildi, 12 Ay Taksit Müjdesi Geldi!

BDDK tarafından yapılan son dakika duyurusu ile ihtiyaç kredisi vadesi, kredi kartı vade sınırı değiştirildi. Kredi limiti ve kredi kartı taksit sayısı arttırıldı. Cep telefonu vade ve taksit sınırı!

Finans 22.12.2021 - 12:56 22.12.2021 - 12:57 Gülcan Özer

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu BDDK tarafından yapılan son dakika açıklaması ile kredi kartı taksit sınırı ve ihtiyaç kredisi vadesi limiti için yapılan düzenleme duyuruldu. BDDK'nın resmi interrnet sitesi üzerinden yapılan açıklamada Yenilenmiş Ürünlerin Satışı Hakkında Yönetmelik uyarınca “yenileme merkezi” veya “yetkili satıcı” niteliğinde olması kaydıyla, bahse konu yönetmelik kapsamında “yenilenmiş ürün” niteliğinde olan cep telefonu alımlarında limit ve taksit sınırı düzenlendi. 

Yapılan düzenleme ile uygulanan kredi kartı taksit sınırı esnetilirken yine kredi limiti için belirlenen parasal sınırlarda da yükseliş yapıldı. Söz konusu düzenleme sadece Yenilenmiş Ürünlerin Satışı yönetmeliği ile belirlenen yetkili satıcılar tarafından yapılan yenilenmiş cep telefonu alımlarında geçerli olacak. 

İKİNCİ EL CEP TELEFONU ALMAK İSTEYENLERE MÜJDE! 2.EL YENİLENMİŞ CEP TELEFONU KREDİ KARTI TAKSİT SINIRI KAÇ OLDU?

BDDK'nın resmi sitesi üzerinden yayımladığı açıklama ile "Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmeliğin 26 ncı maddesinin yedinci fıkrası uyarınca, 11.01.2019 tarihli ve 8198 sayılı Kurul Kararı ile belirlenen kredi kartlarında taksitlendirme süresinin; kart kabulünü sağlayan işyerinin 22.08.2020 tarihli ve 31221 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Yenilenmiş Ürünlerin Satışı Hakkında Yönetmelik uyarınca “yenileme merkezi” veya “yetkili satıcı” niteliğinde olması kaydıyla, bahse konu yönetmelik kapsamında “yenilenmiş ürün” niteliğinde olan cep telefonu alımlarında, fiyatı beş bin Türk Lirası ve altında olan cep telefonları için on iki ay, fiyatı beş bin Türk Lirasının üzerinde olan cep telefonları için altı ay olarak belirlenmesine" ifadelerine yer verilerek taksit sınırı 3 bin 500 TL altı telefonlarda 12 ay, bu sınırı aşan telefonlar için ise 6 ay olarak belirlendi. 

cep telefonu bddk açıklaması

BDDK İHTİYAÇ KREDİSİ VADE SINIRI VE KREDİ LİMİTİ DÜZENLEMESİ! CEP TELEFONU İHTİYAÇ KREDİSİ VADE SINIRI KAÇ AY OLDU?

21 Aralık tarihli ve 9993 sayılı Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu Kararı ile cep telefonu almak için kredi kullanmak isteyen kişilere yönelik olarak vade sınırı 5 bin TL ve altı olan telefonlarda 12 ay, 5 bin TL altı olan telefonlarda ise 3 ay olarak belirlendi. Cep telefonu için verilen kredilerde limit ise 3 bin 500 liradan 5 bin liraya yükseltildi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@