Son Dakika: Beklenen 20 Kasım Tarihli Atama Kararnamesi Yayımlandı! Lütfi Elvan İstifa Etti Mi, Görevden Alındı Mı?

20 Kasım 2021 tarihli Atama kararnamesi Resmi Gazete ile yayımlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Lütfi Elvan'ı görevden aldı mı, Elvan istifa etti mi?

Gündem 20.11.2021 - 01:25 20.11.2021 - 01:26 Gülcan Özer

Eski Merkez Bankası Başkanı Durmuş'un bu gece yayımlanacak olan Resmi Gazete'yi işaret ederek gündeme bomba gibi düşen açıklamalarda bulunması ile Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan'ın görevden alınacağı iddia edilmişti. Söz konusu açıklamaların ardından Resmi Gazete'nin internet sitesi çökmüş, yoğunluk nedeni ile siteye giriş sorunları yaşanmıştı. 

Sorunun aşılmasının ardından yayımlanan 20 Kasım tarihli Resmi Gazete ile beklenen atama kararnamesi yayımlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanarak 20 Kasım 2021 tarihli ve 31665 sayılı Resmi Gazete ile yayımlanan karar kapsamında çok sayıda önemli atama yapılırken Bakanlık değişimi yer almadı. 

HAZİNE VE MALİYE BAKANI LÜTFİ ELVAN GÖREVDEN ALINDI MI?

Yayımlanan atama kararnamesi kapsamında gözler iddia edildiği üzere Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan'a ilişkin karara çevrildi. Çok sayıda atama kararı bulunan atama kararnamesi içerisinde bakan düzeyinde bir atama ve görevden alma kararı yer almadı. 

atama kararnamesi 20 kasım 1atama kararnamesi 7atama kararnamesi 5atama kararnamesi 4atama kararnamesi 3atama kararnamesi 2-1

ATAMA KARARNAMESİNİN PDF FORMATI İÇİN TIKLAYINIZ... 

BÜYÜKELÇİ VE REKTÖR ATAMASI YAPILDI! 

Yayımlanan Resmi Gazete'de ki atama kararnamesi ile büyükelçi ve rektör atamalarına yer verildi. Endonazya büyükelçiliğine Aşkın Asan atanırken Ege Üniversitesi rektörlüğüne ise Prof. Dr. Necdet Budak atandı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@