Son Dakika Benzine Zam Haberi: Benzin Fiyatları 44 Kuruş Zamlanıyor

Dolar kuru ve brent petrol fiyatları tutulamıyor, akaryakıt fiyatları katlanıyor. Motorin ve LPG zammı sonrasında bir son dakika zam haberi de benzine verildi.

Finans 24.10.2021 - 11:03 24.10.2021 - 11:04 Gülcan Özer

Benzine yeni zam haberi geldi! Benzin zammı haberleri peş peşe gelmeye devam ederken ne yazık ki araç sahiplerini üzecek  bir zam duyurusu daha geldi. 

Bloomberg HT tarafından akaryakıt sektörü temsilcilerine dayandırılan haberde Pazartesi gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzine 44 kuruşluk zam geleceği duyuruldu. 

BENZİNE ZAM NE ZAMAN, BENZİNE 44 KURUŞ ZAM VAR MI?

Yapılan son dakika haberi ile akaryakıt fiyatları ile dolar kurunda yaşanan yükseliş nedeni ile benzine 44 kuruş zam geleceği duyuruldu. Bloomberg HT tarafından akaryakıt sektörü temsilcilerine dayandırılan habere göre benzin zammı Pazartesi gece yarısı itibari ile geçerli olacak. 

DOLAR KURU VE BRENT PETROL FİYATLARI DARBEYİ VURDU! 

Benzin fiyatlarının hesaplanmasında kullanılan dolar kuru ve brent petrol fiyatlarına peş peşe gelen zamlar sonrasında 44 kuruşluk zam haberi daha geldi. Arabası olanları üzecek son haber sonrasında benzin fiyatları ne yazık ki yükselişini sürdürmüş olacak. 

Akaryakıt istasyonları büyük bir hızla tabelalarını değiştirmeye devam ederken 3 haneli fiyat sistemine sahip olan akaryakıt istasyonları yapılıyor. 

benzin-zammı

ANKARA, İZMİR VE İSTANBUL'DA BENZİN FİYATLARI NE KADAR, BENZİNİN LİTRE FİYATI KAÇ TL?

44 kuruşluk zam yapılması durumunda Ankara'da benzin fiyatları 8,73 TL, İstanbul'da zamlı benzin fiyatı 8,36 TL ve İzmir'de benzinin pompa litre satış fiyatı ise 8,73 liraya yükselmiş olacak. Söz konusu fiyatlar EPGİS tarafından benzin zammının resmen açıklanmasının ardından Pazartesi gece yarısı itibari ile geçerli olacak.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@