Son Dakika: Beşik Gibi Sallanan Erzurum'da 4.8 Şiddetinde Deprem Yaşandı

Erzurum ve çevre illerde hissedilen yeni bir deprem daha meydana geldi. AFAD ve Kandilli Rasathanesi tarafından yapılan son dakika deprem haberi ile Erzurum'da 4.8 şiddetinde deprem olduğu açıklandı.

Gündem 22.11.2021 - 11:51 22.11.2021 - 11:51 Gülcan Özer

19 Kasım 2021 Cuma günü 5.1 şiddetinde meydana gelen depremle sallanan Erzurum'da bu seferde 4.8 şiddetinde yeni bir deprem yaşandığı açıklandı. Yaşanan depremin çevre illerde de hissedildiği ve paniğe neden olduğu belirtilirken bir önceki şiddetli deprem nedeniyle vatandaşların daha büyük bir korku yaşadıkları belirtildi. 

Kandilli Rasathanesi  tarafından yapılan açıklamada depremin merkez üssü Erzurum iline bağlı olan Topçu Köprüköy olarak duyurulurken depremin şiddeti 4.8 olarak olarak açıklandı. AFAD ise depremin şiddetini 4.7 olarak ilan etti. 

ERZURUM BEŞİK GİBİ SALLANMAYA DEVAM EDİYOR! 

Cuma günü yaşanan şiddetli depremin ardından peş peşe gelen artçı sarsıntılar ile sallanmaya devam eden Erzurum yine bir depremle sarsıldı. Yapılan açıklama ile T.C. İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, Deprem Dairesi Başkanlığı AFAD depremin şiddetini 4,7 olarak ilan etti. 

Depremin merkez üssü Köprüköy olarak açıklanırken depremin yerin 6,90 km. derinliğinde meydana geldiği, yüzeye yakın olan depremin bu nedenle şiddetli hissedilebileceği belirtildi. 

kandilli erzurm depremi

Erzurum'da bir önce yaşanan 5.1 şiddetindeki depremde ne yazık ki bazı tek katlı evlerin duvarlarında çökme meydana geldiği belirtilmişti. Yeni gelen deprem haberinin ardından şehirde panik yaşandığı belirtilirken Valilik tarafından şu ana kadar gelen olumsuz bir haberin bulunmadığı açıklandı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@