Son Dakika! Bolu Mudurnu 732 Villa Projesi Burj Al Babas İflas Kararı Aldı

Bolu Mudurnu'da hayata geçirilen dev karma konut projesi nakit sıkıntısı nedeni ile konkordato talebi ile mahkemeye başvurdu.

Emlak Haberleri 20.11.2018 - 08:35 15.07.2021 - 00:18 Serhat Karaman

Bolu Mudurnu'da hayata geçirilen dev karma konut projesi nakit sıkıntısı nedeni ile konkordato talebi ile mahkemeye başvurdu. Ancak mahkeme konkordato için başarı şansını düşük gördüğü için direkt iflas kararı aldı.

Bolu'nun Mudurnu ilçesinde hayata geçirilen ve Burj Al Babas  projesi ne yazık ki iflas kararı aldı. 732 adet villa, 2 kongre merkezi, Alışveriş Merkezi ve otelden oluşan karma konut projesi Bolu bölgesinin en büyük konut yatırımlarından biri olarak öne çıkıyordu. Yarım Kalan Villalar ve Villa Alan Hak Sahipleri Ne Olacak?Konu hakkında açıklamada bulunan Sarot Group Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Emin Yerdelen iflas kararını temyize götüreceklerini söyleyerek “732 villa, AVM, otel ve iki kongre merkezinin yer aldığı projede yabancı yatırımcılara 350 mülk sattık. Ancak seçimden sonra Dubai, Bahreyn, Kuveyt gibi ülkelerden alıcılar taksit ödemelerini yapmamaya başladı.Art niyetli olsak kaçar giderdik. İflas kararını kaldırıp, yapımı başlayan 587 villanın inşaatını tamamlayacağız. 2011-2014 yılları arasında araziyi topladık. Ardından İçişleri Bakanlığı'na projemizi sunduk ve ‘Kamu yararı vardır' belgesi aldık. Valilik toprak incelemesini, belediye imar planını yaptı.Daha sonra yabancıların taleplerini dikkate alarak projenin mimarisini geliştirdik. Tasarım yapılırken Galata ve Kız Kulesi'nden de esinlenildi. Bilgisayar başından atıp tutmakla olmaz, gelsinler Burj Al Babas'ı yerinde incelesinler" diyerek yarım kalan villaları tamamlayarak hak sahiplerine teslim edeceklerini açıkladı. Sarot Group Burj Al Babas İnşaat LTD ŞTİ Neden İflas Etti?Burj Al Babas inşaat şirketinin iflas nedeni olarak ağırlıklı olarak Dubai, Bahreyn ve Katar ülkelerinden konut alan yabancı yatırımcıların taksit ödemelerini geciktirmeleri gösterildi. Yabancı yatırımcıların bazıları aldıkları konutlardan vazgeçerken bazıları da konut taksitlerini ödememeye başladı. Bu da projenin nakit akışında sıkıntılar yaşanmasına neden oldu ve ödemelerde yaşanan gecikmeler şirketin konkordato talebinde bulunmasını tetikledi. 3. Asliye Ticaret Mahkemesi ise şirketin konkordato talebini başarıya ulaşma şansı bulunmaması gerekçesi ile reddederek direkt olarak iflasına karar verdi. Android uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZFacebook sayfamız için TIKLAYINIZTwitter sayfamız içinTIKLAYINIZHaber Kaynağı: Emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"


Gelişmelerden Haberdar Olun

@