Son Dakika Çevre Bakanı Kurum Kanal İstanbul İhale Tarihini Açıkladı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum yapmış olduğu bir açıklama ile Kanal İstanbul Projesine ilişkin son durumu aktardı.

Son Dakika Çevre Bakanı Kurum Kanal İstanbul İhale Tarihini Açıkladı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum yapmış olduğu bir açıklama ile Kanal İstanbul Projesine ilişkin son durumu aktardı. Merakla takip edilen projesinin ihalesi hakkında konuşan Bakan Kurum'un açıklamalarının detayları.

ÇEVRE BAKANI MURAT KURUM'DAN KANAL İSTANBUL AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kısa süre önce hakkında açıklamalarda bulunduğu Kanal İstanbul Projesine ilişkin yeni açıklama Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'dan geldi.

İhale Tarihi Açıklaması

İhale tarihi konusunda yer alan iddialara son noktayı koyan Bakan Murat Kurum, ihalenin 2021 yılı içerisinde yapılacağını söyledi. Murat Kurum'un yapmış olduğu açıklamalar.

"2021 yılı içerisinde projemizin ihalesini yapacağız ve kararlı bir şekilde de inşallah Kanal İstanbul Projesi'ni İstanbul'umuza, Türkiye'mize kazandıracağız."

"Kanal İstanbul Projesi gerçekten vizyon bir proje. Türkiye'yi dünyada lider bir ülke yapacak, İstanbul'umuzun marka değerine marka katacak bir projedir ve bu noktada her türlü ayrıntı, detay düşünülmektedir"

Ayrıntılar Geliyor...

SONRAKİ HABER