Son Dakika: Çökme Meydana Gelen Düzce-Sakarya Yolu Kapalı Mı, Karadeniz Sahil Yolunu Kim Yaptı, Alternatif Yol Var Mı?

D-655 Düzce - Sakarya Karayolu son dakika haberi açıklaması geldi. Karadeniz Sahil Yolunda çökme meydana geldi. Yol kapalı mı, alternatif güzergah var mı, ne zaman açılır, açılacak?

Gündem 06.04.2022 - 13:42 06.04.2022 - 13:42 Gülcan Özer

Düzce ile Zonguldak illerini birbirine bağlayan ve Sakarya arasında otoyol ulaşımını sağlayan D-655 Karayolu heyelan nedeni ile göçtü. Kış mevsiminde bol kar yağışı alan bölgede havaların ısınması ile beraber kar sularının erimesi nedeniyle heyelan meydana geldi. 

DÜZCE - SAKARYA KARAYOLU NEDEN KAPALI, NEDEN ULAŞIMA KAPATILDI?

Ulaşımda büyük önemi bulunan yol için yapılan son dakika açıklaması ile Düzce ve Zonguldak illeri ile Sakarya arasında ulaşım görevini üstlenen Karadeniz Sahil Yolu için Akçakoca Edilli mevkiinde göçük oluştuğu duyuruldu. Göçüğün erimeye başlayan kar suyu nedeni ile meydana geldiği, Akçakoca Edilli mevkiinde yolun kullanılamaz hale geldiği, büyük çapta çökme oluştuğu ve bu nedenle ulaşıma kapatıldığı ilan edildi. 

göçük haberi

Hemşin köyü sapak mevkiinde Jandarma ekiplerinin yolu çalışmalara kapattığı, araçların geçişlerine izin vermediği açıklandı. Yolun ne zamana kadar kapalı kalacağı ya da açılacağı yönünde bir açıklama henüz gelmedi. 

karayolu heyelan

KARADENİZ SAHİL YOLU İÇİN ALTERNATİF YOL VAR MI, KAPATILAN DÜZCE SAKARYA YOLU İÇİN ALTERNATİF GÜZERGAH AÇIKLANDI MI?

Yolun kapatılması ile sürücülerin mağduriyet yaşamaması adına Düzce- Sakarya istikametine gidecek araçlar için Jandarma ekipleri köy içerisinde bulunan yollardan alternatif güzergahlar belirledi. Yolun yaklaşık 50 metrelik bir bölümünde kar sularının erimesi nedeni ile meydana gelen göçükten kaynaklı hasar oluştuğu, bu hasarın giderilmesi için ekiplerin çalışmalara başladıkları, bu çalışmalar sona erene kadar alternatif güzergah üzerinden ulaşım hizmeti verileceği açıklandı. Yol 2007 senesinde açılmış ve 4,2 milyar dolara mal olmuştu.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@