Son Dakika: Cumhurbaşkanı Açıkladı! Yerli Aşının Adı Ne Olacak Belli Oldu

Sinovac ve Biontech aşılarını olmak istemeyen kişiler büyük bir umutla yerli aşının çıkacağı tarihi beklemeye başlamıştı. Süreçte en çok merak edilen konulardan biri de yerli aşının ismi olmuştu. Beklenen açıklama Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapıldı. Yerli aşının ismi ne olacak, 18 yaşa aşı ne zaman başlayacak, 20 li yaşlara aşı ne zaman gelecek?

GÜNDEM 22.06.2021 - 15:30 22.06.2021 - 15:30

Tüm dünyada büyük bir aşı savaşı yaşanırken Türkiye'de süreçte vakit kaybetmemek adına hem yerli aşı çalışmalarına başlamış hem de Sinovac ve Biontech aşıları için anlaşmalar yaparak aşılama çalışmalarına başlamıştı. Video konferans yöntemi ile düzenlenen yerli aşının üçüncü fazının ilk doz uygulaması törenine katılan Cumhurbaşkaını Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu. 

18 YAŞA AŞI NE ZAMAN OLACAK, AŞI TAKVİMİ GELDİ Mİ?

Aşı çalışmaları tüm hızı ile devam ederken konu hakkında açıklama Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapıldı. Yerli aşının üçüncü fazının ilk doz uygulaması nedeni ile düzenlenen toplantıya video konferans yöntemii ile katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan burada yapmış olduğu açıklamasında müjdeleri peş peşe verdi. 

Erdoğan yerli aşı için yapmış olduğu açıklamasında "Üçüncü fazının ilk uygulaması gerçekleştirilen bu aşımızla birlikte Türkiye artık bu hususta yeni bir dönemin kapılarını aralamaktadır. Birkaç hafta içerisinde ülkemizdeki 18 yaş üzeri nüfusun tamamını aşılama kapsamına almış olacağız.

YERLİ AŞININ ADI TURKOVAC OLDU! 

Ankara Şehir Hastanesinde yapılan törene videokonferans yöntemi ile katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan yerli aşının adının ise Turkovac olduğunu duyurdu.

Yorumlar (2)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@