Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan İmzaladı, Faizsiz Kredi Müjdesi Resmi Gazete'de Yayımlandı! Halkbank Esnaf Kredisi

4 Ocak tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile sıfır faizli kredi müjdesi geldi. Halkbank sıfır faizli yüzde 50 faiz indirimli esnaf ve sanatkar kredisi verecek!

Finans 04.01.2022 - 07:36 04.01.2022 - 07:37 Gülcan Özer

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan Esnaf ve Sanatkârlara Kredi Kullandırılmasına Dair Karar (Karar Sayısı: 5061), 4 Ocak 2022 tarihli ve 31709 sayılı Resmi Gazete ile yayımlanarak bugün itibari ile resmen yürürlüğe girdi. Yayımlanan karar kapsamında Halk Bankası tarafından esnaf ve sanatkarlara kredi kullandırılmasına ilişkin detaylar belirlenmiş oldu. 

Esnaf ve sanatkarların finansman ihtiyaçlarının uygun koşullarda karşılanmasını sağlamak amacı ile Halkbank tarafından verilen destek kredileri kapsamına girişimcilik kredileri de girdi. Kendi işini kurmak, işini büyütmek isteyen kişiler ile iş hayatına atılmak isteyen kadınlara da Halkbank faizsiz, sıfır faizli ya da yüzde 50 faiz indirimli olmak üzere farklı paketlerde KOSGEB destekli krediler verecek. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN FAİZSİZ KREDİ MÜJDESİ RESMİ GAZETE İLE YAYIMLANDI! 

Dün kabine toplantısı sonrasında yeni kredi müjdelerini peş peşe açıklayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından atılan imza ile 4 Ocak tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan Esnaf ve Sanatkârlara Kredi Kullandırılmasına Dair Karar kapsamında milyonlarca esnaf, girişimci ve kadına sıfır faizli ve yüzde 50 faiz indirimli iki kredi destek paketi müjdesi verilmiş oldu. 

faizsiz kredi kararı 1

faizsiz kredi kararı 2

faizsiz kredi kararı 3

faizsiz kredi kararı 4

HALKBANK FAİZSİZ KREDİ MÜJDESİ! SIFIR FAİZLİ GİRİŞİMCİLİK VE ESNAF KREDİSİ KİMLERE VERİLECEK?

Esnaf ve sanatkarların finansman ihtiyaçlarının daha uygun koşullarda karşılanmasını sağlamak amacı ile yayımlanan Esnaf ve Sanatkârlara Kredi Kullandırılmasına Dair Karar kapsamında Türkiye Halk Bankası üzerinden yeni kredi kullanacak olan ya da kullanmış olduğu kredi taksit ödemeleri 2022, 2023 ve 2024 yılına kadar devam edecek kredi borcu olan esnaf, sanatkar ve girişimcilere yüzde 50 faiz indirimi uygulanmasına, yeni kredi çekeceklere ise 100 bin liraya kadar faizsiz kredi verilmesine karar verildi. 

kadın girişimcilere esnaf kredisi

HALKBANK KADINLARA FAİZSİZ KREDİSİ! HALK BANKASI KADIN GİRİŞİMCİ KREDİSİ NEDİR?

Kadın Girişimcilere Sıfır Faizli Esnaf Kredisi veren Halkbank KOSGEB tarafından onaylanan projesi bulunan ve başvuru tarihi itibari ile 30 yaşını aşmayan genç kadın girişimcilere sıfır faizli kredi desteği sağlamaktadır. 

halkbank esnaf kredisi

HALKBANK FAİZSİZ, FAİZ İNDİRİMLİ ESNAF KREDİSİ NEDİR, KİMLER ÇEKEBİLİR?

Halkbank girişimci kredisi ve esnaf kredisi olmak üzere çok sayıda kredi paketi sunmakta olup ESKKK kefaletiyle verilen kredilerin yanı sıra kefalet şartı aranmadan da verilen krediler bulunmaktadır. Sıfır faizli esnaf kredileri ve esnaf yatırım kredileri adı altında çok sayıda kredi paketi bulunmakta olup kredi başvuruları ve kredi hakkında bilgiler Halkbank KOBİ destek hattı ve Halkbank şubeleri üzerinden verilmektedir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@