Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu ile Görüştü İlk Bilgiler

Elde edilen son dakika bilgisine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu ile görüştü. Görüşmeye dair ilk detaylar.

Finans 23.11.2021 - 17:06 23.11.2021 - 17:06 Mustafa KARAGÖZ

Bloomberg HT'de yer alan habere göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yakın bir kaynaktan görüşme bilgisi elde edildi. Gelen bilgiye göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, Ankara'da bir araya geldiler. 

ERDOĞAN KAVCIOĞLU GÖRÜŞMESİ ANKARA GERÇEKLEŞTİRDİ

Bloomberg HT'de yer alan haberde piyasalar için önemli olabilecek bu görüşme dolar kurunda yaşanan sert değer artışının ardından gerçekleştirdi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu'nun başkentte gerçekleştirdikleri toplantı sonrası ise herhangi bir açıklama yapılmadı. Merkez Bankası'ndan da söz konusu görüşmeye dair bilgi gelmedi. 

NE OLMUŞTU?

Merkez Bankası'nın 18 Kasım'da almış olduğu faiz indirimi kararı sonrasında dolar kuru sırasıyla 10.00 TL ve 11.00 TL seviyelerini aşmıştı. Dolar kurunda yaşanan artış haftasonu ve haftanın ilk işlem gününde sınırlı olurken 23 Kasım Salı gününün ilk işlem saatlerinden itibaren çok sert bir artış gözlemlendi. 

Dolar kuru öncelikle 11.75 bandını aştı daha sonra çok hızlı bir şekilde 12.50 TL seviyesine ulaştı. Ardından 13.00 TL sınırına ulaşan bir miktar geri çekilerek 12.70 TL ile 12.75 TL arasında hareketli konumda bulunuyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@