SON DAKİKA.. Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İdlib'te 3 Şehidimiz Var

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Edoğan, İdlib'te gerçekleştirilen operasyonlara dair yapmış olduğu son dakika açıklamasında 3 şehidimizin olduğunu duyurdu.

GÜNDEM 27.02.2020 - 15:42 15.07.2021 - 00:09 Emlak 365

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Edoğan, İdlib'te gerçekleştirilen operasyonlara dair yapmış olduğu son dakika açıklamasında 3 şehidimizin olduğunu duyurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında ayrıca İdlib'te durumun Türkiye'nin lehine değiştiğini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Siyaset Akademisi açılış törenine katıldı.



Burada uzun bir konuşma gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, gündem ve yurtdışı gelişmelerine dair açıklamalarda bulundu. Konuşmasında İdlib'te devam eden askeri operasyonlara değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan 3 şehidimizin olduğunu ifade etti. 



3 ŞEHİDİMİZ VAR



Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının önemli bir kısmını gündemin önemli başlıklarına ayırdı. Bu çerçevede Ak Parti'nin çalışmalarından Necmettin Erbakan'ın ölüm yıldönümüne Libya gelişmelerinden diğer ülkelerle ilişkilere değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, İdlib'te yaşanan son durumu aktardı.



Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşmasının devamında İdlib'te gerçekleştirilen askeri operasyonlar sonucu durumun Türkiye lehine döndüğünü ifade ederek rejim güçlerinin kaybının çok büyük olduğunu bildirdi. 



"Aynı şekilde İdlib. İdlib'de de gelişmeler lehe döndü. 3 şehidimiz var. Onun yanında rejim güçlerinin kaybı çok büyük. Mücadele orada devam ediyor. 911 km sınırımız var. Bu sınırları Bay Kemal çizmedi. Sen anlamazsın bu işlerden, sen bu işin cahilisin. Bizi taciz eden kim olursa olsun tepesine bineriz. Biz orada Suriye Ulusal Milli Ordusu'yla oradayız. Bu şekilde mücadeleyi sürdürüyor. Biz bu bölgede terör istemiyoruz. Batısından doğusuna bu topraklar huzur toprağı olsun istiyoruz. Yüzbinlerce vatandaşını öldüren bir Esed'i dost olarak görmek mümkün değil."


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@