Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na Çok Sert Kanal İstanbul Tepkisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun Kanal İstanbul açıklamalarına sert tepki gösterdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kanal İstanbul ve Kılıçdaroğlu konuşmasının satır başları.

Emlak Haberleri 13.11.2021 - 15:43 13.11.2021 - 15:43 Mustafa KARAGÖZ

1915 Çanakkale Köprüsü Son Tabliye Montaj Töreni'ni düzenlendi. Törende yer alan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hem proje hakkında konuştu hemde gündemde olan konu başlıklarına değindi. Konuşmasının başında inşa edilen köprü hakkında bilgi veren Cumhurbaşkanı Erdoğan yatırım tutarı 2.5 milyar Euro olan bu otoyol ve köprü projesini Yap-İşlet-Devret modeliyle hayata geçiriyoruz, dedi. 

KANAL İSTANBUL AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının devamında ise devam eden diğer projeler hakkında bilgi verdi. İlk değindiği projelerden biri İstanbul Havalimanı olurken Kanal İstanbul ile deniz yolunda da önemli bir adım atılacağını söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kanal İstanbul Projesi hakkında "Artık 3 kıtadaki tüm kara, deniz, demir, hava yollarının ülkemizden ve elbette boğazlarımızdan geçmeye başladığı bir döneme giriyoruz. İnşallah Kanal İstanbul ile deniz yolu alanında devam niteliğinde bir atılımı hayata geçireceğiz." ifadelerini kullandı. 

KEMAL KILIÇDAROĞLU'NA SERT TEPKİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarına da değindi. 

Kılıçdaroğlu'nun Kanal İstanbul'a giren firmalara yönelik girmeyin, bedelini ödersiniz ifadelerini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan bu sözlere sert tepki gösterdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuya ilişkin şu ifadeleri kullandı. 

Ne Kadar Cahil Olduklarını..

"İkide bir ana muhalefetin, özellikle dünyaya seslenerek büyükelçileri toplayarak "Sakın ha Kanal İstanbul'a girmeyin, girenler şunu bilsinler ki kesinlikle paralarını alamazlar.." gibi bir yaklaşıma girmeleri, bunların devlet yönetiminde ne kadar cahil olduklarını, bu ülkeye ne kadar büyük bir ihanet içinde olduklarının en güzel ifadesidir." 

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kanal İstanbul projesine ilişkin konuşmasını ise CHP'ye atıfta bulunarak "Sevgili milletim devletlerde süreklilik esastır. Zaten bunların iktidar yüzü görmeye imkanları olmayacak. Milletim onlara böyle bir fırsatı vermez." sözleriyle tamamladı. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@