Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ramazan Tedbirleri ve Bayram Sonrası Normalleşme Açıklaması!

Çarşamba gününü son derece yoğun bir tempoda geçiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti grup toplantısı sonrasında Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda da önemli açıklamalarda bulundu. Ramazan'da tam kapanma olacak mı, yeni Ramazan tedbirleri 2021 neler olacak, Ramazan Bayramı sonrası normalleşme olacak mı?

Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ramazan Tedbirleri ve Bayram Sonrası Normalleşme Açıklaması!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan mecliste AK Parti grup toplantısı sonrasında Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'na katıldı. Toplantı kapsamında önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan Ramazan ayındaki koronavirüs tedbir kararları ve Ramazan Bayramı sonrası normalleşme konusu hakkında da bilgilendirmede bulundu.

RAMAZAN AYI TEDBİRLERİ 2021! RAMAZANDA TAM KAPANMA OLACAK MI, VAR MI?

Koronavirüs vaka sayısının 50 bin sınırına dayanması ve Türkiye geneli yoğun bakım doluluk oranı rakamlarının yükselmesi sonrasında yeni tedbir kararları kamuoyunda da tartışılmaya başlamıştı.

Konu hakkında açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "Amacımız Türkiye'yi Ramazan ayında genel olarak dinlendirerek bayram sonrasındaki güzel günler için hazırlamak. Ülkemizin tek başına salgın tedbirlerini gevşetmesi, hatta tek başına salgını tümüyle yenmesi önemli değildir. Aslolan, yakın insani ve ticari ilişki içinde olduğumuz coğrafyalar başta olmak üzere, dünyadaki genel iyileşmenin gerisinde kalmamak, hatta mümkünse önünde gitmektir" diyerek Ramazan ayı için alınan önlemler ile genel dinlendirme uygulanacağını söyledi.

RAMAZAN BAYRAMI SONRASI NORMALLEŞME VAR MI?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa ülkelerinin tamamında ülkemizden çok daha ağır koşullarda kısıtlama kararları uygulandığını belirterek Ramazan ayından sonra günlük vaka sayısının bin - 2 bin seviyesine çekilmesi halinde turizm için büyük bir başarı elde edileceğini söyledi.

Yapılan açıklama Ramazan ayında alınan tedbirler ile günlük vaka sayısının düşürülmesinin amaçlandığı, vaka sayılarının 2 binli rakamlara çekilmesi halinde yeniden kademeli normalleşmeye geçiş yapılabileceği yönünde yorumlandı. Hatırlanacağı üzere Türkiye Mart ayında yerinde karar dönemi ile normalleşmeye geçiş yapmış, ancak artan vaka sayıları nedeni ile ne yazık ki yeni tedbir kararları zorunlu olarak gündeme gelmiş, hafta sonu sokağa çıkma yasağı ile yüksek riskli illerde Cumartesi günü de sokağa çıkma yasağı uygulanmaya başlanmıştı.