SON DAKİKA: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Asgari Ücreti Açıklayacağı Saat İlan Edildi

Asgari ücret maaşı için kritik saat belli oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın asgari ücreti açıklayacağı saat ilan edildi. Asgari ücret bugün, ne zaman açıklanacak?

SON DAKİKA: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Asgari Ücreti Açıklayacağı Saat İlan Edildi

Milyonlarca asgari ücretli çalışanın beklemiş olduğu enflasyon zammı için kritik saat belirlendi. Enflasyonda yaşanan yükselişin etkisi ile yılbaşında yapılan yüzde 50'lik zam adeta erimiş, asgari ücretli çalışan kişiler yükselen fiyatlar nedeniyle geçim derdine düşmüştü.

Alım gücünün düşmesi ile beraber sabit gelirli kişiler başta gıda fiyatlarında yaşanan yükselişin etkisi ile dara düşerken beklenen asgari ücrete zam müjdesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Pazartesi günü yapılan kabine toplantısı ile açıklanmıştı. Kabine toplantısının ardından Erdoğan yaptığı açıklama ile asgari ücrete zam yapılacağını duyurmuştu.

ASGARİ ÜCRETE YÜZDE KAÇ ZAM GELECEK, ASGARİ ÜCRET TEMMUZ'DA ARA 2. EK ZAM SONRASI KAÇ TL OLACAK?

Asgari ücrete yapılacak olan Temmuz zammı için asgari ücret tespit komisyonu dün ikinci kez bir araya gelirken dün ilk kez işçi tarafı resmi rakamı duyurdu. Yapılan açıklamada işçi sendikaları asgari ücrete 6 aylık enflasyon farkı altında bir zammı kabul etmeyeceklerini ilan ederken bu da yüzde 40 oranında bir zam geleceği anlamına geliyor. 2022 yılı için 4 bin 250 TL olarak belirlenen asgari ücrete yüzde 40 oranında zam gelmesi durumunda asgari ücret maaşı yılın kalan son 6 ayında 1.700 liralık artışla 5 bin 950 TL olacak.

erdoğan kaçta açıklayacak

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ASGARİ ÜCRETE ZAM AÇIKLAMASI BUGÜN NE ZAMAN, SAAT KAÇTA AÇIKLANACAK?

Temmuz ayından itibaren asgari ücrete gelecek olan zam oranını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın NATO Toplantısı sonrası yurda dönüşte açıklayacağı ilan edilmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan an itibari ile yurda dönerken şu anda Milli Savunma Üniversitesi Mezuniyet Töreni'nde konuşma yapıyor. Bu törenin ardından zammın 16:30 da Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde yapılacak olan basın toplantısı ile açıklanacağı duyuruldu.