Son Dakika Deprem Haberi! AFAD Ve Kandilli Muğla Marmaris Açıklarında Deprem Duyurusu Yaptı

Türkiye'de depremle yaşanmaya devam ediliyor. Son yıllarda sayısı oldukça artan orta şiddetli depremlere bugün bir yenisi daha eklendi. AFAD Deprem Dairesi ve Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü tarafından yapılan bildirimlere göre Muğla Marmaris açıklarında Akdeniz'de deprem meydana geldi. 

GÜNDEM 18.06.2021 - 20:25 18.06.2021 - 20:25

Türkiye'de 2020 yılının Ocak ayından itibaren başlayan depremler süreklilik kazanmayı sürdürüyor. Genellikle orta şiddetli olan depremler yurdun belirli bölgelerinde etkili oluyorlar. Yıkıcı etkisini yalnızca Elazığ ve İzmir'de gösteren depremler diğer bölgelerde herhangi bir yıkıma neden olmadılar. Ancak sürekli sarsıntının meydana gelmesi vatandaşların sürekli bir panik içerisinde yaşamak zorunda kalmalarına neden oluyor. 

MARMARİS AÇIKLARINDA DEPREM

Bu akşam üzeri de bir deprem haberi geldi. Muğla'nın Marmaris ilçesi açıklarında Akdeniz'de bir deprem olduğu resmi kurumlar tarafından duyuruldu. Hem AFAD Deprem Dairesi hem de Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü tarafından açıklama yapılarak gerçekleşen depreme ilişkin detaylar kamuoyuna duyuruldu.

AFAD Deprem Dairesi  tarafından yapılan deprem açıklamasına göre Muğla'nın Maqrmaris ilçesi açıkları depremin merkez üssü olarak gösterildi. Akdeniz'de gerçekleşen depremin saat 19:51'de meydana geldiği belirtildi. Depremin merkez üssünün Muğla'nın Marmaris ilçesine uzaklığının ise 82 km olduğu ifade edildi. 4.1 büyüklüğünde olan depremin derinliğinin ise 17.40 km olduğu açıklandı. 

KANDİLLİ FARKLI AÇIKLAMA YAPTI

Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü tarafından yapılan açıklamada ise AFAD Deprem Dairesi'nden farklı bilgiler paylaşıldı. Deprem saatini AFAD ile aynı açıklşayan Kandilli, depremin şiddetini 4.5 olarak duyurdu. Depremin merkez üssünü Akdeniz olarak bildiren Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü depremin derinliğini de 78 km olarak aktardı. 

Muğla'nın Marmaris ilçesi başta olmak üzere tüm çevr eilçelerden hissedilen deprem kısa süreli bir panik ortamının yaşanmasına neden oldu. Bazı insanlar bulundukları kapalı mekanlardan kendilerini ışarıya attılar. Ancak kısa sürede bu panik havası kendisini güven ortamına bıraktı. Şiddetin ve depremin süresinin sınırlı olması nedeniyle kısa sürede vatandaşlar evlerine girdiler. 

Öte yandan Muğla'da resmi makamlar tarafından yapılan açıklamaya göre şu ana kadar herhangi bir  can ve mal kaybına dair olumsuz bir bildirim yapılmadığı belirtildi. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@